user
Ankara Diyetisyen

Sıradaki içerik:

Ankara Diyetisyen

e
sv

Badem Göz Dolgusu

Badem göz dolgusu, gözlere daha ince ve genç bir görünüm kazandırmak veya daha büyük göz yanılsaması yaratmak için tercih ediliyor. Genellikle dermatologlar, plastik cerrahlar ve göz doktorları tarafından yapılan çok popüler bir kozmetik işlemdir. Bu işlemde dolgu, badem şeklinde bir kıvrım oluşturmak için üst göz kapağı derisinin altına enjekte edilir. İşlem yaklaşık 20 dakika sürer ve hem üst hem de alt göz kapağına yapılabilir. Gerekirse işlem bir yıl içinde üç defaya kadar tekrar edilebilir.

Badem göz dolgusu, daha genç ve çekici görünmek isteyenlerin yanı sıra, yaşlanma veya kilo kaybı nedeniyle göz çevresinde sarkma olan kişilere önerilir. Bu işlem aynı zamanda kişiye daha genç bir görünüm kazandırarak özgüvenini de geliştirebilir. Özellikle son zamanlarda estetik uygulamaların kapsamlı bir şekilde gelişiyor olması; bu tarz işlemlerin çok daha başarılı bir şekilde hayata geçirilmesini mümkün kılar.

Badem Göz Dolgusu Neden Önerilir?

Badem göz dolgusu göz altındaki çukurları doldurmak için kullanılır. Kısa sürede yapılabilen kolay bir işlemdir. Bu işlem, daha dolgun ve daha genç görünmesini sağlamak için içi boş alana malzeme enjekte etmeyi içerir. Bu ayrıca göz çevresindeki sarkan cildi kaldırmaya ve onlara daha genç bir görünüm kazandırmaya yardımcı olabilir.

Badem göz dolgusu, göz kapaklarının şeklini ve boyutunu düzeltmek için kullanılan kozmetik bir işlemdir. Bu işlem, göz çevrenizdeki kırışıklıkların görünümünü azaltarak daha genç bir görünüm elde etmenize yardımcı olabilir. Badem göz dolgusu, uzman bir plastik cerrah veya dermatolog tarafından uygulanabilen kozmetik bir işlemdir.

Badem Göz Dolgusu Hangi Fırsatları Sunar?

Badem göz dolguları lokal anestezi ile yapıldığından tedavi sırasında herhangi bir ağrı hissetmezsiniz. Cerrah, asimetrik badem şeklinde bir görünüm oluşturmak için üst göz kapağınızın bir veya iki tarafına az miktarda dolgu enjekte edebilir. Bu, yuvarlak gözler yerine badem şeklindeki gözlerle size açık bir ifade veren doğal görünümlü bir sonuç yaratır.

Badem göz dolgusu, gözleriniz için daha pürüzsüz, daha genç bir görünüm oluşturmaya yardımcı olan kozmetik bir işlemdir. Bu işlem hem erkeklere hem de kadınlara uygulanabilir, ancak en yaygın olarak yaşlanma veya diğer faktörler nedeniyle yüz hacminin bir kısmını kaybetmiş kadınlarda kullanılır. Badem göz dolgusu işlemi sadece birkaç dakika sürer ve minimum iyileşme süresi gerektirir, bu da tedaviden hemen sonra normal rutininize dönmenizi sağlar.

 

  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.