user
Gamze Estetiği

Sıradaki içerik:

Gamze Estetiği

e
sv

Badem Göz Estetiği

Badem göz estetiği, çekik göz estetiği olarak da bilinen bu işlem, gözlerin daha çekici görünmesi için yapılan uygulamalardan bir tanesidir.
Badem Göz Ameliyatı Nedir?

Adından da anlaşılacağı üzere badem şekline benzeyen, yani gözün iç ve dış kısımlarının birbiri ile aynı hizada olduğu göz biçimine verilen isimdir. Piyasada bella eyes, fox eyes gibi farklı isimlerle de anılan bu göz modeli son zamanlarda özellikle genç yaş grubu tercih etmektedir. Badem göz ameliyatı daha genç, daha sağlıklı, daha diri ve daha çekici bir görüntü ortaya çıkardığı düşünüldüğü için tercih ediliyor.
Badem Göz Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Badem göz ameliyatı (kantoplasti) lokal veya genel anestezi altında yapılabilen, ortalama 1 saat süren ufak bir cerrahi operasyondur.
Gözün dış kısmına ufak bir kesi atılarak, göz özel cerrahi ipliklerle yukarı ve dışa doğru çekilir.
Kemik zarına asılır, ardından erimeyen iplerle sabitleştirilir.
Bu işlemde 3-4 dikiş atılıldıktan sonra göz estetiği tamamlanır.

Erkeklerde badem göz ameliyatı
Ameliyat Sonrası Süreç Nasıl İlerler?

Hasta günlük hayatına 1-2 gün içerisinde devam edebilir. Dış dokuda kullanılan ipler alınan ya da alınmayan olarak doktor tarafından belirlenir. Alınması gereken ip kullanılması durumunda 5-7 gün içerisinde ipler alınır. Dikiş izi kalmaz ve tamamen acısız bir işlemdir. İşlem sonrası hafif kızarıklık, şişlik, ödem ve kaşıntı beklenen durumlardır. Hasta 10 gün içerisinde tamamen iyileşmiş olur. Bu süreçte göz çevresini herhangi bir kimyasal maddeden uzak tutmakta fayda vardır. Operasyon sonrası doktorunuz dikkat etmeniz gerekenleri size söyleyecektir.
Badem Göz Estetiği Kalıcı Mıdır?

Henüz ölümsüzlüğün sırrı çözülemediği gibi yaşlanmayı da durduran bir iksir ne yazık ki bulunamadı. Yüz germe ameliyatlarında dahi yıllar sonra sarkmaya devam eden cilt, yer çekimi ve yaşlanmanın etkisi ile zaman içerisinde elastikiyetini kaybeder ve bir süre sonra yenik düşmeye başlar. Bu nedenle badem göz estetiği de kısmen kalıcı bir estetiktir. Yaşlanmayı yavaşlatan yüz estetiği işlemi ile desteklendiğinde daha uzun yıllar kalıcılığı devam edebilir.

Badem Göz Ameliyatı Kimlere Uygulanır?

Badem göz estetiği kadın ya da erkek fark etmeksizin dileyen herkes için uygulanır.
Badem Göz Ameliyatı Fiyat Nedir?

Bu operasyon için fiyatlar her yerde değişkenlik gösterebilir. İşlemi yapan cerrahın tecrübesi, kullanılan malzemenin kalitesi ve misafir memnuniyetini sağlamak adına verilen hizmetler fiyat aralığını belirleyen en önemli etmenler arasındadır. Detaylı bir muayene sonrası kişiye özel oluşturulacak planlamanız için Whatsapp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Op. Dr. Sinan Ulusoy

  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.