user
Günlük Kombinlerinizi Gece Kombinlerine Çevirmeniz İçin Öneriler

Sıradaki içerik:

Günlük Kombinlerinizi Gece Kombinlerine Çevirmeniz İçin Öneriler

e
sv

Çağdaş Tasarımıyla En Güncel Trendleri Yakalayan Genç Odası Takımları

Çocukluk ile yetişkinlik arasındaki en keyifli zamanlar gençlik yıllarıdır. Çocukluktan çıkan her genç kendi tarzını yansıttığı bir yatak odasına sahip olmak ister. Bu odaların dekorasyonunda çocuksu tasarımlardan uzaklaşılıp; daha olgun ve yalın genç odası takımları tercih edilebilir. Kız ve erkek genç odası takımları arasında farklı renk ve model seçenekleri bulunur. Gençler, bu mobilya takımları sayesinde kendi yaşam alanlarını özgürce kendileri tasarlayabilir. Yataş’ın yenilikçi mobilya tasarımları ile göze çarpan Divanev markası gençler için hepsi birbirinden tarz genç odası takımları hazırlar. Her gencin stiline uygun mobilya setlerinin yer aldığı zengin ürün yelpazesi ile Divanev; en güncel trendlere uygun, en kullanışlı genç odası takımları ile konforlu bir yaşam vaad eder. Gençlere ise sadece yatak odasında sahip olmak istedikleri dekorasyon stilini belirlemek kalır.

Zamansız ve Modern Genç Odası Takımları

Gençlerin birçoğu modern ve minimal tasarımlardan hoşlanır. Bu tarz dekorasyonlar, sadeliği ile ön plana çıktığı için zamansız birer tasarım oldukları söylenebilir. Uzun yıllar boyunca farklı mekânlarda da değerlendirebileceğiniz gardırop, şifonyer, komodin, çalışma masası ve karyolalar gençler için ferah ve kullanışlı bir yaşam alanı sunar. Beyaz, gri gibi nötr tonlardaki mobilyalar; modern genç odası takımlarında sıklıkla karşınıza çıkar. Mobilyaların kapak tasarımlarında gösterişli detaylar ve floral formlar yerine daha modern ve geometrik formlara yer verilir. Sadelik ve fonksiyonellik ön plandadır. Birden çok fonksiyonu aynı anda karşılayan mobilya tasarımları modern ve yenilikçi dekorasyonu tercih eden gençler tarafından beğeni ile karşılanır.

Yalın ve Olgun Genç Odası Takımları

Klasik çizgilerden hoşlanan ancak gösterişli bir stili tercih etmeyen gençler, yaşlarına ve tarzlarına uygun olarak ufak dokunuşlarla vintage etkisi yaratan, abartıdan uzak genç odası takımlarını tercih edebilir. Bu aşamada kapak tasarımlarında lambiri detayı bulunan dolaplar, yuvarlak veya halka kulplu şifonyer ve komodinler tercih edilebilir. Doğal ahşap dokusu; daha olgun bir tarza sahip olan gençler tarafından tercih edilir. Farklı ağaçlardan üretilen ahşap kaplamalar, gençlere zengin bir renk ve desen skalası sunar. Divanev genç odası modelleri arasında az dokulu ve açık renkli ahşap kaplamalardan, çok dokulu koyu kaplamalara kadar birçok farklı alternatif bulunur.

Genç Odası Tasarımlarında Farklı Renk ve Desenlerin Etkisi

Genç odalarında renk kullanımı, hangi rengin ne oranda kullanılacağı gibi detaylar tamamen kişiye özgüdür. Ancak dekorasyonda kullanılan renklerin psikolojik ve fiziksel etkilerini de göz ardı etmemek gerekir. Ferah ve güvenli bir yaşam alanı oluşturmak isteyen gençler yeşil tonlarına yönelebilir. Huzurlu bir genç odası dekorasyonunda yine yeşil ve mavi tonları can bulabilir. Kırmızı, sarı ve turuncu tonları yüksek enerjiye sahiptir. Bu nedenle tansiyon, panik atak, öfke gibi problemleri olan gençlerin odasında daha sakinleştirici renk tonları önerilir. Kız genç odası dekorasyonlarında pembe ve mor sık kullanılan renklerdendir. Bu renkler romantik ve feminen bir duruşa sahip olsa da uzun vadede sıkıcı ve depresif bir etki yaratabileceğinden abartıya kaçmadan, daha pastel tonlarda kullanılabilir.

Genç odası takımı fiyatları, set içinde yer alan ürünlerin içeriğine, tasarımına, malzeme kalitesine ve ebatlarına göre değişiklik gösterir. Standart tek kişilik yatak boyutlarında üretilen karyolalarda bazalı/ bazasız oluşu, yatak başına ilişkin detaylar ve ek özellikler fiyat konusunda belirleyicidir. Gardıroplarda kapak şekli, ayna detayları, ürün boyutları, dolabın iç tasarımı gibi çok sayıda etmen fiyat değişikliğine neden olabilir. Benzer durum şifonyer, komodin ve diğer ürünler için de geçerlidir. Divanev’in zengin ürün seçenekleri arasında her bütçeye ve her tarza uygun genç odası takımlarını kolayca bulabilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.