user
Burun Estetiği Ankara

Sıradaki içerik:

Burun Estetiği Ankara

e
sv

Çene Dolgusu

Çene dolgusu, çene hattına hacim ve kontur kazandırmaya yardımcı olan kozmetik bir uygulamadır. Gençleşmiş bir yüz özelliklerini geri kazandırarak yüz ve boyundaki yaşlanma belirtilerini azaltmak için de çene dolgusunun önerildiği bilinmektedir.

Çene dolgusu, çene bölgesini şekillendirmek için enjekte edilebilir dolgu maddelerinin kullanıldığı bir işlemdir. Çene yüzün önemli bir bölgesidir. Özellikle asimetrik olduklarında diğer özellikleri dengelemek için kullanılabilir.

Çene yüzde önemli bir özelliktir. Ancak bu bölge; yaşlandıkça hacmini kaybetme eğilimindedir. Bu, sizi olduğunuzdan daha yaşlı gösterebilecek kırışıklıklara ve diğer yaşlanma belirtilerine neden olabilir. Çene dolgusu, çene bölgenize dolgunluk kazandırmaya ve yeniden daha genç görünmenize yardımcı olabilir!

Çene Dolgusu Hangi Amaçlarla Yapılmaktadır?

Günümüz itibariyle çene dolgusunun geniş kapsamlı bir şekilde uygulanan bir estetik işlem olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz. Bu durum son zamanlarda çene dolgusunun kapsamlı bir şekilde kullanılmasını da mümkün kılar. Çene dolgusu aşağıda sıraladığımız amaçlar için kullanılabilir:

  • Çene bölgesine dolgunluk kazandırmak
  • Büyük veya çıkıntılı bir çenenin boyutunu küçültmek
  • Çene konturunun projeksiyonunu ve tanımını geliştirmek

Çene dolgusu, yüz hatlarını daha iyi tamamlayan, daha belirgin, genç görünen bir çene çizgisi isteyen kişilere önerilir. Prosedür ayrıca ağız ve boyun çevresindeki ciltte yaşlanma belirtilerini azaltmaya yardımcı olabilir.

Çene Dolgusunun Faydaları Nelerdir?

Kollajen üretimini teşvik eden çene dolgusu aynı zamanda yaşlanma veya güneş hasarından kaynaklanan pürüzsüz kırışıklıkların giderilmesinde de etkilidir. Yüzün bu bölgesindeki cilt tonunu eşitlemek konusunda etkili olan bu uygulama; hasta konforu açısından da ideal bir özeliğe sahiptir.

Çene dolgusu, geri çekilen çene görünümünü azaltmaya yardımcı olan bir işlemdir. Çene dolgusu, daha genç ve canlı görünmesini sağlayarak yüzünüzü gençleştirmeye yardımcı olabilecek bir tür estetik işlemdir. Çene dolgusu ayrıca burnunuzun daha küçük ve daha az belirgin görünmesine yardımcı olabilir. Bu da insanların konuşurken birbirlerine bakmalarını kolaylaştırır.

Çene dolgusu, çene hattınızın şeklini veya boyutunu değiştirmek için de kullanılabilir. Genel olarak daha ince bir görünüm elde etmek istiyorsanız ancak liposuction veya karın germe veya meme kaldırma/büyütme gibi diğer vücut şekillendirme prosedürleriyle ilgilenmiyorsanız, bu uyguama size yardımcı olabilir.

  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.