user
Haşlanmış yumurta diyeti!

Sıradaki içerik:

Haşlanmış yumurta diyeti!

e
sv

Diyet yaparken ne yemeliyiz?

Sağlıklı bir vücuda sahip olmak isteyenlerin en çok merak ettiği şeylerden biri diyet yaparken hangi yiyecekleri tüketmek gerektiğidir. Özellikle son zamanlarda birçok uzmanın kontrolünde yapılan beslenme programlarında en hızlı zayıflatan besinlere yer verilmektedir. Peki diyet yaparken ne yemeli, zayıflamak için en çok ne tüketmeli? İşte diyet esnasında tüketilmesi gereken besinler hakkında tüm merak edilenler…

Günlük rutinlerinizi aksatmadan doğru besinleri tüketerek kolayca kilo verebilirsiniz. Zayıflarken en çok yağ yakan ve sağlıklı yiyecekler tüketilmelidir. Uzmanların diyet listelerinde sıkça yer verdiği bazı besinler lif açısından zengin ve yağ yakımını hızlandırması açısından da oldukça etkilidir. Doğru diyet listesinde mutlaka et ve et ürünleri, sebzeler, meyveler gibi besinleri yağ gibi tüm besin öğeleri yeterli ve dengeli bir şekilde gerekiyor. Şok diyetlere gerek kalmadan doğru besinlerle kilo vermek için haberimizin içeriğine bakabilirsiniz. İşte diyet yaparken yenilmesi gereken besinler…

Günlük tuz ihtiyacı ne kadar olmalı? Günde ne kadar tuz alınmalı Günlük tuz ihtiyacı hesaplama
İLİŞKİLİ HABERGünlük tuz ihtiyacı ne kadar olmalı? Günde ne kadar tuz alınmalı Günlük tuz ihtiyacı hesaplama

DİYET YAPARKEN NE YENİLMELİ?

Protein bakımından çok zengin olan süt ürünlerini tüketmek kilo vermeye yardımcıdır. Yoğurdun içeriğindeki kalsiyum sayesinde vücudunuzda bulunan yağ yakımını hızlandırırken aynı zamanda ödem atmaya yardımcıdır.

Diyet yaparken mevsiminde olan meyveleri tüketmek gerekiyor. Meyveleri seçerken 2 yumruğunuzda büyük olmayan meyveleri seçmeni çok önemlidir. özellikle taze olan meyveleri hem bağışıklık siteminiz güçlü tutacak hem de metabolizmayı hızlandıracaktır.

Diyet listelerinde öğlen ve akşam yemeklerinin olmazsa olmazı fırında pişen tavuk ve et ürünleridir. Bir öğünde en fazla eliniz büyüklüğünde porsiyon olarak tüketmeniz gerekiyor.

Diyetisyenlerin beslenme programlarında ana öğünün yanında tüketilen salata ve çiğ sebzeler kilo verimizi hızlandırmakla kalmaz aynı zamanda tok tutarak kaçamak yapmanızı engeller.

Karbonhidrat tüketimine daha dikkatli olması gerektiğini belirten uzmanlar gün içerisinde en fazla 2- 3 dilim tam buğday ya da çavdar ekmeği tüketilmesi gerektiğini belirtiyor.

Vitamini kaybolmaması için çok az şekilde pişirilmesi gereken sebzeler her gün en az 1 avuç kadar tüketmek gerekiyor.

DİYET YAPARKEN SU TÜKETİMİ NASIL OLMALI?

İnsan sağlığına faydaları saymakla bitmeyen su aynı zamanda diyet listelerinin de vazgeçilmezidir. Vücut kitle endeksine göre günlük su içme oranı hesaplanmalıdır. Kiloya göre hesaplansa da diyet yaparken günlük su alımın en az 2 litre şeklinde hesaplanmalıdır.

DİYETTE KAHVE VE ÇAY TÜKETİMİ NASIL OLMALI?

Diyet yaparken altın kural olarak dikkat edilmesi gereken detayların başında diyette var olmayan hiçbir yiyeceğin tüketilmesidir. Sağlıklı bir diyet listesinde verilen besinlerin abartmadan verildiği miktarda tüketmek çok önemlidir. Beslenme programlarında çay ve kahve tüketimine de dikkat etmek gerekiyor. Günlük çay tüketimi en fazla açık olmak koşuluyla 4 bardağı geçmemelidir. Kahve tüketimi ise günde en fazla 2 bardağı geçmemelidir.

  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.