user
Safra Kesesi Taşları

Sıradaki içerik:

Safra Kesesi Taşları

e
sv

Enginar İçerikli Ürünler ile Eşsiz Cilt Bakımı

Cilt bakımı daha sağlıklı görünen ve ışıldayan bir cilt için giderek yaygınlaşan bir durum haline geldi. Ancak cildinize temas eden tüm bakım ürünlerinin temiz içerikli ve doğal olması da birer zorunluluk oluşturur. Çünkü temiz olmayan ve kimyasal seviyesi yüksek olan bakım ürünleri kullanarak cildiniz için istediğiniz etkiyi elde edemeyebilirsiniz.

Bu noktada cildiniz için tercih edebileceğiniz enginar özlü cilt bakım ürünleri aradığınız doğallığı sizlere sunar. Çeşitli bileşenler açısından zengin olan enginar sayesinde cilt sağlığınızı destekleyebilir ve istediğiniz pürüzsüz tene sahip olabilirsiniz. Güzellik rutininizde eşsiz bir yer edinen enginar içerikli ürünlerin sunduğu avantajları sizler için derledik.

Bacaktaki Portakal Kabuğu Görüntüsü Nasıl Geçer?

Bilinen bir diğer adıyla selülit olan portakal kabuğu görüntüsünü oluşturan pek çok etken bulunur. Bunların başında genetik açıdan bu soruna yatkınlığınız yer alır. Ayrıca vücutta biriken fazla yağ sebebiyle de selülit oluşumu hızlanır. Sağlıksız beslenme ve fiziksel olarak hareketsizlik durumları hem içeriden hem dışarıdan selülit oluşumunu hızlandıran faktörlerdendir.

Kan dolaşımınızdaki problemler toksinlerin birikmesini arttırır. Ayrıca cildin elastikiyetini kaybetmesi ve yaşlanma da bacaklardaki selülitlerin hızlı bir şekilde artmasına neden olur. “Bacaktaki portakal kabuğu görünümü nasıl geçer?” sorusunun cevabını merak ediyorsanız birkaç aşamalı uygulamalarla bunu başarabilirsiniz. Temelde dengeli beslenme, egzersiz yapma ve sağlıklı yaşam konusunda adım atma gibi cevapları olsa da selülit görünümünü azaltmak için enginar içerikli cilt bakım ürünleri gibi daha fazla uygulamaya ihtiyacınız olabilir.

Selülit Masajı ile Portakal Görünümünü Azaltın!

Selülit masajı kan dolaşımını hızlandıran ve özellikle bacaklardaki portakal kabuğu görünümünün yer aldığı bölgelerdeki dokuyu düzelten etkili bir yöntemdir. İlk olarak selülit masajı için uygun bir krem bulmanız gerekir. Doğal içerikli bir vücut masaj kremi kullanmak istediğiniz etkiyi elde etmenizi sağlar.  Cildinizi temizlemenizin ardından nemlendirici losyon uygulamalı ve masaj kreminizi kullanmalısınız.

Sonrasında ise masaj teknikleriyle bölgedeki kan dolaşımını hızlandırabilirsiniz. Bu aşamada vücut masaj aleti de kullanabilirsiniz. Nazik bir şekilde yapacağınız bu hareketler bölgedeki portakal kabuğu görünümünü azaltmaya yardımcı olur. Bir rutin haline getirdiğiniz selülit masajının ardından selülit karşıtı krem kullanabilirsiniz.

Selülit Görünümünü Önlemede Temel Faktör: Vücut Scrubı

Bir diğer adı peeling olan bu işlem cildin üst tabakasında bulunan ölü hücreleri temizlemek için uygulanır. Cildin yenilenmesinde ve rahatlamasında etkili bir yöntem olan vücut scrubı yapmak kan dolaşımını hızlandırma konusunda oldukça etkili. Cilde uygulayacağınız doğal içerikli vücut scrubı ile masaj etkisi oluşturabilirsiniz. Bu işlem sayesinde cildiniz rahatlar ve yenilenmeye başlar.

Cilt dokusunu düzleştirme konusunda oldukça etkili olan peeling işlemi sonrasında Gua Sha masaj aleti kullanmanız da istediğiniz etkiyi hızlandıracaktır. Gözenekleri tamamen temizleme konusunda yardımcı olan peeling işlemi ölü hücreleri ortadan kaldırarak ürün emilimini de hızlı hale getirir. Böylelikle selülit karşıtı krem uygulamanız istediğiniz sonucu verir.

Enginar İçerikli Ürünlerin Selülit Azaltmaya Etkisi

Cilt bakım ürünleri kullanımında doğal içerikli ürünlere olan ilginin ve verilen önemin artmasıyla enginar önemli bir hal alır. Hem cilt sağlığına hem de pürüzsüz görünümüne etki sağlayan enginar masaj kremi antioksidan etki sunar. Ciltteki hasarlar düzeltilir ve yaşlanmanın bıraktığı etki azaltılır. Portakal kabuğu görünümünün temel sebebi olan elastikiyeti kaybetme durumuyla da cildin sıkılığını artırma etkisi göstererek savaşır.

Selülit görünümünü önleme konusunda oldukça etkili olan masaj işlemi sırasında kullanabileceğiniz enginar masaj kreminden önce mutlaka vücut peelingi yapmalısınız. Bu sayede ürün emilimini artırmak için ölü derilerden rahatlıkla kurtulabilirsiniz. Cildinize tazelik ve pürüzsüz bir görünüm katacak çeşitli enginar içerikli ürünler için L’Occitane’ı inceleyebilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.