user
Çatlaklara iyi gelen yöntem! Çatlak izleri nasıl geçer?

Sıradaki içerik:

Çatlaklara iyi gelen yöntem! Çatlak izleri nasıl geçer?

e
sv

Evde pratik soyulabilen maske nasıl yapılır?

Cildinizdeki siyah noktaları gidermek ve günün tüm yorgunluğunu atmak için kendinize evde pratik soyulabilen maske hazırlayabilirsiniz. Hem etkili hem de sağlıklı olan soyulabilen maskeler işinizi kolaylaştıracak. İşte evde hazırlayabileceğiniz iki farklı soyulabilen maske tarifi…

Soyulabilen maskeler, son yılların en çok satılan cilt bakım ürünleri arasında yer alıyor. Genellikle leke ve siyah noktalara karşı geliştirilen soyulabilir maskeler, birbirinden güzel çeşitleri ile sizlere yumuşak ve pürüzsüz bir cilt sunuyor. Dermokil soyulabilir maskesi, içeriğinde yer alan kil ile cildinizi nemlendirmeye ve pürüzsüz bir görünüm kazanmasına yardımcı olur.

Soyulabilir maskeler, belirli aralıklarla cilde uygulanabilir. Haftada 2-3 kez maske uygulayarak cildinizdeki siyah nokta görünümünü geride bırakabilirsiniz. Sizde bu maskelere para vermeden evde kullandığınız malzemelerle kolayca hazırlayabilirsiniz.

Evde soyulabilen maske yapımı:

ANANAS MASKESİ

Malzemeler:

1 yemek kaşığı bal
1 çay bardağı ananas suyu
Jelatin

Malzemeleri bir kasede karıştırın. Mikrodalga fırında karışımı ısıtın ve içerisine jelatini de ekleyerek iyice çırpın. Oluşan maskeyi fırça yardımıyla yüzünüze eşit miktarda sürün. Kuruyan maskeyi soyarak yüzünüzden kolayca temizleyebilirsiniz.

BAL MASKESİ

Bir miktar balı, kaynar süt ile iyice karıştırın. Pamuk yardımıyla cildinize uygulayın. Karışımı yüzünüzde kurumaya bırakın arından kuruyan maskeyi soyarak cildinizden arındırın.

  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.