user
Gündüz ve gece cilt bakım rutini

Sıradaki içerik:

Gündüz ve gece cilt bakım rutini

e
sv

Evlilik öncesi konuşulması gereken 9 konu

Hobiler ve kişisel alana saygı
Evlilik öncesi dönemde iki tarafın ortak hobileri olması iyiye işarettir. Fakat farklı hobiler söz konusu olduğunda karşılıklı saygı evliliğin geleceği için hayati önem taşır. Partnerinizle ortak hobiler geliştirin ve onun kişisel alanında uğraşmak istediği hobiler söz konusu olduğunda ona bu özel alanı verebilmelisiniz.

Para
İlişkinin ilk dönemlerinde para konusunda iki tarafta masraflar konusunda ödemeye isteklidir. Fakat evlilik öncesi partnerinizin para harcama alışkanlıkları analiz etmek evliliğiniz için önemlidir. İki tarafında birbirini eşit derecede destekleyerek denge kurması idealdir.

Ebeveynlik algısı
Kaç çocuk istiyorsun, Ne zaman çocuk sahibi olmayı düşünüyorsun gibi sorular evlilik öncesi sorulması gereken sorulardan bazılarıdır. Siz büyük bir aile kurmak isterken partnerinizin hayali bu değilse kaçamak cevaplar alabilirsiniz. Siz yine de hayalleriniz ne tür bir aile kurmaksa o yönde beklentileriniz olduğunu onunla paylaşın.

Güven ve kıskançlık
Evlilik öncesi iki tarafta sınırlarını özgürce dile getirebilmeli. İlişkinizde hangi davranışın kabul edilebilir hangilerinin kabul edilemez olduğunu tartışmakta yarar var.

Seks
En tutkulu ilişkilerde bile zamanla seks rutine bağlayabilir. Seks konusunda tartışmak yerine partnerinizi dinlemeye ve bu konudaki tutumunu incelemeye çalışın. Onun istekleri zamanla sizin de hoşunuza gidebilir.

Partnerinizi tanıyın
Evlilik öncesi partnerinizin iyi ve kötü özelliklerini bilin. Onu tetikleyen noktaları görmek ve ona nasıl yaklaşacağınızı belirlemek ilişki dinamiklerinizin sağlam temellere dayanmasını sağlar. Onu tanırsanız hayal kırıklığına uğrama riskini azaltmış olursunuz.

Öncelikler
Uzmanlar ilişkilerde özellikle bebek sahibi olduktan sonra gelenek farklılıkların sorun haline gelebileceğini söylemekte. Her iki ebeveyn de çocuklara kendi geleneklerini öğretebilmeli. Çiftler, çocuk sahibi olmadan, farklı gelenekleri uyum içerisinde çocuğa nasıl aşılayabileceklerini belirlemeli.

Ortak geleceğiniz
Ortak gelecek planlarınız uyuşuyor mu? Çiftler arasında gelecek hakkında uyum önemlidir. Bir kağıda gelecek planlarınızı yazmak ilişkinizin girdiği yolun ciddiyetini gösterir. Örneğin düğününüzü beraber planlayın ve partnerinizin tutumuna bakın. Sizin düşüncelerinize ne kadar önem verdiği ilişkinizin geleceği hakkında ipuçları verecektir.

Sevgi gösterme yolu
Çiftler için sevgi gösterme yolları değişiklik göstermektedir. Bazı çiftler sevgiyi saygı yoluyla bazıları dokunarak gösterir. Evlilik öncesi ilişkinizde sevginizi nasıl gösterdiğiniz iletişimizin güçlülüğünü kanıtla

  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.