user
Büyük Göğüslü Kadınlara Tüyolar

Sıradaki içerik:

Büyük Göğüslü Kadınlara Tüyolar

e
sv

Gömlek Giymeyi Biliyor Musunuz?

Gömlek giymek incelik isteyen bir iş… Peki hangi desenleri kullanmalı? Hangi gömleği nasıl giymeli? Vücut tipine göre giyinmeyi biliyor muyuz?

Eğer bacaklarınız çok kısaysa orta uzunlukta şortlar giymekten acil olarak uzaklaşmalısınız. Gömlek ve şort kombini yapmak çok basit gözükse de her zaman işin aslı öyle olmuyor. Uzun gömlekler şortlarla kombinlendiğinde vücudu kısaltan bir görüntü meydana çıkıyor. Haliyle şort gömlek kombini yapılacaksa hafif, açık renkli gömlekleri tercih edip bu yönde kombinlemeniz doğru olacaktır.

Desenli gömlekler giyecekseniz kombinlerinizin geri kalanında sadeliğe kaçmakta fayda var. Çok desen fazlalığı göz yoracaktır ve zaman zaman rüküş gözükmenize neden olacaktır.

Gömlek giyerken en çok dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi göğüs ölçüleriniz… Çok dar gömlekler ve iri göğüsler ne yazık ki iyi bir görüntü oluşturmuyor. Gömlek yerine önü açık bluz tercih etmek daha yerinde bir seçim olacaktr. İri göğüsler nedeniyle gömleğin şekli bozuk gözüküp, düğme aralarından fırlayan memeler hiç bir kıyafetle güzel durmayacaktır 🙂 Aman dikkat…

Elbise gömlek ikilisini herkesin giymemesi gerekiyor… Bazı durumlarda çok şık dursa da vücut ölçülerinizin bu kombini yapmaya müsait olması gerekli. Elbisenin boyu bacak boyunuzla orantılı olmalı, gömlek rengi uygun olmalı, doğru desenler seçilmeli. Kısa boyluysanız gömlek, elbise kombinasyonundan kaçınmalısınız.

Daracık gömlekler yerine bol, dökümlü gömlekleri tercih edip sportif bir görünüm yaratabilirsiniz. Bu arada laf aramızda kalsın bankacı gömleği dediğimiz vücudu sıkı sıkı saran, çizgili gömleklerin modası geçeli çok oluyor…

Kesinlikle gömleğin nasıl daha iyi durabileceğini daha iyi anlatan bir fotoğraf olamaz! Lütfen gömlekleri lise çağındaki gibi pantolondan, etekten aşağıya salmayalım. İçeri toplandığında çok daha şık durduğunu siz de göreceksiniz.

Kısa kollu gömlek giyecekseniz kolları kıvırmadan dışarı çıkmayın! Etekle kombinlenebilecek büyük beden bir gömleği kalın bir kemerle kombinleyip bambaşka bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Düğmelerden yoruluyorsanız bağlamayı deneyin! Etekler, skinny jeanler ve her tür ayakkabıyla uyum sağlayan gömlek bağlama stilini seveceksiniz.

Zoraki güzellik anlayışına uymak zorunda değilsiniz. Bedeninizi sevin. Bunun en güzel yollarından birisi doğru kombini yapmaktan geçiyor. Beliniz inceyse çan etekler ve gömlekler üzerinizde harika duracak!

  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.