user
Vücut Çatlakları Nasıl Geçer?

Sıradaki içerik:

Vücut Çatlakları Nasıl Geçer?

e
sv

Güçlü ve Sağlıklı Saçların Testi!

En hızlı hasar alan saçların güçlü ve sağlıklı olup olmadığını öğrenmek için evde bazı testler yapabilirsiniz. Yıpranmış ve dökülen saçları önlemek için en etkili karışımı da sizler için derledik. İşte saç kökünü sağlamlaştıran maske…

Birçok kişi saçlarının sağlıksız olup olmadığını hemen anlamaz. Bu yüzden evde yapılan bazı testlerse saçınızın ne sağlık seviyesini kontrol etmek mümkün. Vitaminsizlik, hastalıklar, ilaçlar ve stres saçların hızla yıpranmasına ve dökülmesine yol açar. Bu testler sonrası uygulayacağınız doğal yolla ise saçlarınızı yeniden canlandırabilirsiniz. Ayrıca doğal yağlardan hazırlanan kürle de saç köklerini sağlamlaştırabilirsiniz.

SAÇLARINIZIN CANLI OLUP OLMADIĞINI GÖSTEREN TESTLER

SU TESTİ

Duş sonrası 3 su bardağına su doldurun. Saçınızın farklı yerlerinden saç telleri kopararak suyun içine atın. Saç suyun yüzeyinde kalırsa sağlıklı olduğunu gösterir. Ancak hızla dibe batarsa saçlarınızın cansız olduğuna kanıttır.

SAÇ KÖKÜ TESTİ

Saçınızdan bir tel koparın. Eğer saç kökünden gelen kısımda ampul şekli varsa bu saçınızın güçlü olduğuna işarettir. Ancak kök kısmından gelen saç düz ise bu saçlarınızda kırılmaların olduğunu kanıtlar.

SAÇIN GÜCÜNÜ GÖSTEREN TEST

Saç yapınızın güçlü olduğunu öğrenmek için avucunuzda bir tutam saçınızı çekin. Hızla geri bırakın. Açınız olduğu yere geri gidiyorsa bu güçlü olduğunu gösterir. Ancak saçınız çektiniz şekli aldıysa bu saçlarınızın yıprandığına dair işarettir.

SAÇLARINIZ PÜRÜSÜZ MÜ?

Saç tellerinin canlı olup olmadığını kontrol etmek istiyorsanız. Bir tel saçınızı koparın ve iki parmağınızın arasından kaydırın. Elinize pütürtüler geliyorsa eyvah saçlarınız canlılığını kaybetmiştir.

SAÇ KÖKÜNÜ SAĞLAMLAŞTIRAN MASKE

Test sonucunda saçlarınız sağlıksız çıkarsa evde yapacağınız karışımla bunun önüne geçebilirsiniz. Haftada 3 defa uygulayacağınız doğal yolla saçlarınız bebekliğinizdeki gibi olur.

Bir kasenin içine bir diş sarımsak, birer tatlı kaşığı tatlı badem yağı, çörek otu yağı, biberiye yağı, zeytinyağı ve ısırgan otu yağı koyun. İyice karıştırın. Duş sonrası saçınızın derisinden uçlarına kadar bu karışımı sürün. Saç bandajı takın. Akabinde saçları durulamaya gerek yoktur.

  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.