user
Hem Kilo Verdiren Hem Tok Tutan Besinler

Sıradaki içerik:

Hem Kilo Verdiren Hem Tok Tutan Besinler

e
sv

Hayal Ettiğiniz Basenlere Kavuşmanın 11 Yolu

Yaz günlerinde mükemmel bir basene sahip olmak, özgürce bikini giymek için ilk yapabileceğiniz şeylerden biri basen eritme egzersizleri. Elbette herkesin mükemmel vücut tarifi farklıdır ama dolgun ve sıkı kalçalara sahip olmayı kim istemez ki? Evinizde yapabileceğiniz kalça eritme hareketleri ve birkaç ufak tüyo ile hayalinizdeki görünüme sahip olabilirsiniz.

Kardiyodan Vazgeçmeyin

Kalp atışınızı ve nabzını yüksek tutan kardiyo egzersizleri ile yağ yakımı artacağından basen bölgeniz de erimeye başlayacaktır. Koşu, bisiklet, zıplama, ip atlama gibi hareketlerle basen eritme hedefinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Squat

Her derde deva olan squat basen eritme hareketleri arasında ipi göğüslüyor. Ayaklarınızı omuz hizanızda açarak başlayacağınız squat hareketinde sırtınızı dik tutup kalçanızı sıkarak dizlerinizi kırın, çömelin ve yeniden doğrulun. Kalçanızı çalıştıran bu hareketi her gün yaparak basen eritme yolundaki değişimi gözlemleyin.

Lunge

Sırtınız dik olacak şekilde pozisyon aldıktan sonra bacaklarınızı sırasıyla öne doğru kırarak uzatın. Squat hareketinde olduğu gibi çömelerek yapacağınız bu hareket de basen eritme konusunda oldukça etkili. Dilerseniz lunge hareketini bacaklarınızı yana açarak da yapabilirsiniz.

Plank

İlk bakışta oldukça kolay görünen bu basen eritme hareketi aslında egzersizleri şahı. Dirsekleriniz yere değecek şekilde yere paralel olarak uzanın ve parmak uçlarınızdan hafifçe kalkın. Bildiğimiz şınav başlangıç pozisyonunu alın ve nefes alışverişini unutmadan 15 saniye kadar öylece kalın. Bütün vücudunuzu çalıştıran bu hareketten basenleriniz de etkilenecek.

Merdiven Çıkın

Kulağa oldukça basit gelen bu eylemi kalçanızı sıkarak tekrarladığınız zaman mükemmel bir basen eritme hareketi olduğunu göreceksiniz. Bu hareketi bir step tahtası ile de yapabilirsiniz.

Köprü Egzersizi

İşte tam anlamıyla kalçalarınızı eritecek bir basen eritme egzersizi daha! Dizlerinizi kırarak sırt üstü yere uzanın, ellerinizi kalçanızın yanlarına koyun ve kalçanızı kaldırıp indirin. Kalçanızı ve karnınızı sıkarak yapacağınız bu hareket basenlerinizin ufalmasına neden olacak.

Acı Yiyecekler Tüketin

Acısı bol yiyecekler tüketmek sadece basen eritme konusunda değil genel olarak yağ yakmada büyük rol oynuyor. Günlük yediğiniz yemeklerin acısını arttırarak bu beslenme şekline alışmaya başlamanız, ileride sıkı ve yağsız kalçalara kavuşmanızı sağlayacaktır.

Bacak Egzersizleri

Basen eritme yollarından biri de bacak egzersizlerinden geçiyor. Dilerseniz yere yüzüstü köprü pozisyonunu alarak bacak açma hareketlerini yapabilirsiniz dilerseniz de düz durarak bacaklarınızı sırayla iki yana açabilirsiniz. Kalçanızı oynatmadan ve kasarak yapacağınız bu hareketler sıkı bir basene sahip olmanızı sağlar.

Tempolu Yürüyüş

Kendinizi fazla yormadan basen eritmek istiyorsanız, her yerde ve her zaman yapabileceğiniz tempolu yürüyüşten asla vazgeçmeyin. Doktorların da her zaman önerdiği tempolu yürüyüşü yaparken kalçalarınızı sıkmayı unutmayın.

Beslenmenize Dikkat Edin

Mükemmel kalçalar için basen eritme diyeti ve benzeri diyetleri de elbette yapabilirsiniz ama öncelikle beslenmenizde belli başlı düzenlemeler yapmanız gerektiğini unutmayın. Besin değeri olmayan diyet ürünleri ve trans yağları bir kenara bırakarak bol lifli besinlere, proteine, taze sebze ve meyveye, fındık, balık, avokado, çia tohumu gibi sağlıklı yağ oranı yüksek besinlere yönelmeye çalışın.

Bol Su İçin

Söz konusu sağlıklı bir vücut olunca su içmekten bahsetmemek olmaz. Basen eritme için de bol bol su içmek gerekiyor. Susuz kalan vücudunuzun yiyeceklere saldırmaması adına yanınızdan su şişenizi eksik etmeyin. Özellikle sıvı kaybı yaşadığınız yaz günlerinde bol su içmeye dikkat edin. Metabolizmayı hızlandıran, detoks etkisi yaratan, ödemi azaltan ve kilo kontrolü sağlayan su, basenlerinizin ufalmasına da yardımcı olacaktır.

  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.