user
1 Temmuz Cuma 2022 günlük burç yorumları

Sıradaki içerik:

1 Temmuz Cuma 2022 günlük burç yorumları

e
sv

Kaktüs ne zaman çiçek açar? Kaktüs nasıl çiçek açar?

Birçok evin sevilen bitkileri arasında yer alan kaktüsler, bazı zamanlarda önce çiçek açmak için hazırlanırlar ve bir anda ansızın çiçek açarlar. Çiçeksiz hali ile de oldukça ilgi gören kaktüsler, çiçekli halleriyle ise büyülerler. Peki, kaktüs ne zaman çiçek açar? Kaktüs nasıl çiçek açar? İşte, kaktüslerin çiçek açma zamanı…

Kaktüs, çok beğenilen ve neredeyse herkesin evinde bulunabilen bit bitkidir. Kolay bakımı ile dikkat çeken kaktüsün suyu az sevmesi de önemli bir artıdır. Çünkü kaktüsler uzun süre su verilmeden yaşayabilen dayanıklı bitkilerdir. İnsanların merak ettiği ise kaktüslerin çiçek açma zamanlarıdır.

KAKTÜS NASIL ÇİÇEK AÇAR?

Kaktüsü olan kişiler sahip oldukları kaktüse doğru bir şekilde bakmalıdırlar. Aksi halde sahip olduğunuz kaktüse zarar verebilirsiniz. Bunun için en dikkat etmeniz gereken husus kaktüse az su vermektir. Yazın ayda bir su vermeniz yeterli olacaktır. Kışın ise hiç su vermemeniz bile kaktüsü öldürmez. Yani kaktüse kontrollü şekilde su vermek lazımdır. Toprak çok kurumadan kesinlikle su vermeyin.

Kaktüsler yılda bir kez çiçek açmaktadırlar. Tabi bu kaktüsün cinsine göre farklılık gösterebilir. Kaktüsün açan çiçeği 3-4 hafta kadar yaşayacaktır. Daha sonra bu çiçek dökülür ve seneye tekrar açar.

Çiçek açması için kaktüsü doğru bir saksıya koymanız gerekmektedir. Kaktüsün boyutu ile saksı uyumlu olmalıdır. Ayrıca torflu çiçek toprağı kullanmak daha uygun olacaktır. Ayrıca kaktüsün yeterli miktarda güneş almasını sağlamanız çiçek açması için yararlı olacaktır.

KAKTÜSLER NE ZAMAN ÇİÇEK AÇAR?

Kaktüsün çiçeği senede bir kez açmaktadır. Açan bu çiçek yaklaşık bir ay boyunca canlı kalabilmektedir. Daha sonra ise bu çiçek dökülmektedir. Dökülen çiçek diğer sene ise tekrar çiçek açmaya başlamaktadır. Bu yüzden baktığınız kaktüs senede bir kez çiçek verecektir.

  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.