user
Pilatesin Faydaları Nelerdir?

Sıradaki içerik:

Pilatesin Faydaları Nelerdir?

e
sv

Kilo Vermek İçin Minik Detaylar

Kilo verebilmek için durmadan hareket içinde olmanız gerekmektedir. Fakat bazı kişiler az efor sarf ederek kilo vermeyi ister. Bir çok kişinin hayatının yoğunlu sebebiyle spor ya da diyete gerekli önemi veremeziken , bazılarıda üşengeçlik ve tembellikten dolayı gereken önemi vermez. Ancak bir çok kişi küçük detaylara dikkat ederek kilo vereceğini unutuyor . İşte dikkat edilmesi gerekenler :

Kilo vermek istiyorsanız eğer su tüketmenin önemli olduğunu unutmayın. Günlük yeterli miktarda su tüketmeye özen gösterin . Yemeklerden önce ve yemek esnasında su içmeyi unutmayın.Yemekten önce içilen ve yemek esnasında içilen su ile aşırı yemek yemekten kaçınabilirsiniz.

Hazır salata soslarından kaçının . Evde yapabileceğiniz limon ve sirke ile soslar ile salatalarınıza ayrı bir tat katacaktır.

Taze meyve veya meyve sularını tercih edin . Böylelikle daha az kalorili alacaksınız.

Tatlı krizine girmekte sizin elinizde. Pasta , kurabiye gibi hamur işi tatlılar yüksek kalorili olduğu için tüketmemeniz gerekmektedir. Pasta , kurabiye yerine az kalorili bitter çikolata tüketebilirsiniz. Böylelikle az kalorili tüketip daha sağlıklı yaşama kavuşabilirsiniz.

Ana öğünlerinize ve ara öğünlerinizde ki porsiyonlarınıza önem verin. Tükettiğiniz yiyecekleri azaltarak kilo verebilirsiniz. Ara öğünler ile daha az kendinizi aç hissedeceksiniz.

Gün içerisinde hareket etmeye önem verin . Örneğin kısa mesafeli yerleri otobüs ile gitmek yerine yürümeyi tercih edebilir , asansör yerine de merdiveni seçebilirsiniz.

Uzun süre aç kalmak yerine meyve tüketebilirsiniz. Uzun süre açlık sonucunda ağır yiyecekler tüketirseniz kilo alma şansınız yüksek.

  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.