user
Kırmızı Kil Maskesi Nedir? Nasıl Yapılır?

Sıradaki içerik:

Kırmızı Kil Maskesi Nedir? Nasıl Yapılır?

e
sv

Likit Ruj Nedir? Likit Ruj Nasıl Sürülür?

Likit ruj, klasik rujun daha havalı, küçük kız kardeşi gibi! Yani daha eğlenceli, taze bir değişiklik ve şu anda her yerde. Hemen her marka, mevcut ruj renklerinin likit versiyonlarını da çıkardı. Çünkü likit ruj daha kalıcı ve sabit. İşte tüm bunlar gibi, likit ruj kullanımı hakkında kimsenin size söylemediği ve bizim zor yoldan öğrenmek zorunda kaldığımız birkaç şey daha var. Nasıl uygulanması gerektiğinden bahsetmiyoruz bile!

Bu yüzden, düzinelerce formül denedikten ve yol boyunca birçok hata yaptıktan sonra likit ruj hakkında bilinmesi gerekenleri bir araya getirmek istedik. Likit ruj nasıl sürülür öğrenmek için okumaya devam edin.
Likit Ruj Nedir? Likit Ruj Nasıl Sürülür?-1 – Saç Bakım Güzellik
Likit ruj nedir?

Öncelikle likit ruj ne demek, açıklayalım. Likit ruj, adından da anlaşılacağı gibi klasik rujun sıvı hali ve genellikle kendi fırçasıyla birlikte gelir. Bir likit ruj, klasik bir rujun pigmentini ve parlaklığını içerir. Likit rujlar geride o elma şekeri benzeri kaplamayı dudaklarınızda bırakır, ancak daha mat görünmelerini sağlamak için onları bir mendille de sabitleyebilirsiniz.
Likit ruj nasıl sürülür?

Likit ruj nedir, artık biliyorsunuz. Likit ruj sıvı formülü nedeniyle ve bir fırçayla sürülmesinden dolayı hataları daha çok belli eder. Bu nedenle likit ruj sürme noktasında aşağıdaki ipuçlarından yardım almayı unutmayın:

Likit ruj uygulamadan önce dudaklarınızı eksfoliye edin. Kusursuz bir görünüm için pürüzsüz, pulsuz bir zemin çok önemli, bu nedenle uygulamadan hemen önce dudaklarınızı pul pul dökün. Bunun için kahve telvesi ve şeker peelingini deneyebilirsiniz.
Likit ruju 2 saniyede uygulayamazsınız. Ayrıca bir aynaya da ihtiyacınız var. Çok hızlı davranırsanız, bulaşma olasılığı daha yüksek olan ve dişlerinizin her yerine bulaşan, çarpık bir dış hat veya dolgun bir yüzey elde edersiniz.
Likit ruj kalıcı ruj görünümü için ideal olsa da kesinlikle az bakım gerektiren bir görünüm değil. Hiç yüzünüzde makyaj yokken likit ruj sürmeyi denediniz mi? Eğer J.Lo seviyesinde mükemmel bir cildiniz yoksa bunun yeterince güzel durmadığını bilirsiniz. Bu yüzden geri kalanımız için koyu renkli bir likit ruj kullanacaksanız iyi bir ten makyajı ve maskara uygulamanızı öneririz. Ayrıca uyumlu bir allık da güçlü bir dudağı güzelce dengeler.
Dudak kremi veya parlatıcı kullanın. Tüm likit rujlar eşit formüllerle oluşturulmadığından, muhtemelen kuruyan bir formülle karşılaşacaksınız. Bu yüzden dudaklarınızı biraz fazla gergin hissediyorsanız üstüne biraz dudak kremi/ parlatıcı uygulayın. Bu tüyo, Kylie Jenner’ın yemin ettiği bir numara!

Likit Ruj Nedir? Likit Ruj Nasıl Sürülür?-3 – Saç Bakım Güzellik
Popüler likit ruj renkleri nelerdir?

Söz konusu likit ruj renkleri olduğunda, pek çok seçeneğe sahipsiniz: Kırmızı likit ruj, siyah likit ruj, pembe likit ruj… Son zamanlarda makyaj trendlerinde özellikle doğal bir ten makyajı ve koyu renk rujları görüyoruz. Dilerseniz bu tür görünümü deneyebilir veya daha dudak renginize yakın tonları günlük makyajınızda kullanabilirsiniz.
Evde likit ruj yapımı mümkün müdür?

Eğer evde kendi likit rujunuzu yapmak isterseniz çeşitli tariflerden yararlanabilirsiniz. İşte evde deneyebileceğiniz tariflerden bir tanesi:

Gerekli malzemeler:

İstenen renkte bir göz farı
Mat fondöten
Besleyici bir yağ (Hindistan cevizi yağı, zeytinyağı vb.)
Bebek pudrası

Hazırlanışı:

Likit rujunuzu hazırlamak için öncelikle farı bir kabın içerisine dökün. Eğer katıysa tamamen toz haline gelene dek ezin.
Üstüne fondöten ve kullanacağınız yağdan birkaç damla ekleyin.
Ardından bir çay kaşığı kadar bebek pudrası ekleyin. Likit bir karışım elde edene kadar karıştırın.
Likit rujunuz hazır! Karışımı biten bir dudak parlatıcısı şişesinin içerisine koyup dilediğiniz zaman kullanabilirsiniz. Bu tarifle hem dudaklarınızı besleyebilir hem de makyajınızın bir parçası olan rujunuzu elde edebilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.