user
Sağlıklı Bir İlişkinin Anahtarı Kavga Etmek Olabilir Mi?

Sıradaki içerik:

Sağlıklı Bir İlişkinin Anahtarı Kavga Etmek Olabilir Mi?

e
sv

Makyaj Konusunda Doğru Bilinen Yanlışlar!

Günlük hayatta hiç makyaj yapmıyorum diyenleriniz bile en kötü bir kalem ya da maskara mutlaka kullanıyordur. Ancak özellikle kendimiz için daha önemli olduğunu düşündüğümüz bir etkinliğe giderken mutlaka herkesin eli oradan buradan duyduğu ya da görüp güzel olacağını düşündüğü ürünlere gidiyordur. Gerek günlük hayatınızda gerekse özel bir etkinliğe katılırken önemli olan kendimizi olduğundan daha yorgun göstermemek mümkün olduğunda tazelenmiş bir görüntü oluşturmaktır. Günlük hayatta yaptığımız yanlış ve doğrulara birlikte bakalım ve daha tazelenmiş görüntülerle buluşalım…

1- Maskarayı 5 Kat ve ya Daha Fazla Sürmek

Genellikle kadınların bakışlarını daha derin ve boyutlu göstereceğine inandığı temel uygulama maskaradır. Ancak bu ürünleri kirpiklerinize 2 kattan fazla sürerseniz kirpiklerinizde günlük hayat için aşırı durmasından başka bir sonuç alamazsınız. Yer yer yapışmış ve doğallıktan tamamen uzak bir görüntü elde edersiniz. Boyutlu ve anlamlı bir görüntü oluşturmak istiyorsanız doğal takma kirpiklere yönelmeniz de fayda var.

2-Hızlıca Bir Ruj Ya Da Lipgloss Sürmek

Tabi ki makyajınıza yarım saat ayırmalısınız gibi bir isteğimiz asla olamaz ancak görsel olarak daha tazelenmiş bir görünüm yakalamak istiyorsanız kullanacağınız rujun tonu kadar nasıl sürüldüğü de önemli. Mutlaka dudak kalemiyle desteklemenizi öneriyoruz ancak ruju çok muntazam sürdüğünüzü iddia ediyorsanız en azından kalıcılığı arttırmak için kalem kullanabilirsiniz.

3-Eyelinerı Fizana Kadar Ulaştırmak

Modasının asla tamamı ile biteceğine inanmadığım bir uygulama eyeliner ancak son senelerde görünürlüğü yok denilecek kadar azalan bir uygulama kesinlikle. Hele kuyrukları küt ve sonsuza uzanan eyeliner görüntüleri kesinlikle kalmadı. Yapmayın!

4-Allık Yerine Bronzer Kullanmak

Kesinlikle tarzınıza ve konseptinize bağlı olarak allık tercih edebilirsiniz fakat günlük hayatınızı bronzer gibi uygulamalarla kurtarmak sizi allık kullanımına göre daha tazelenmiş göstereceğini unutmayın. Doğru yoldasınız.

5-Highlighter Mı? Bayılırım!

Yüzümüzdeki ışıltıları ve minik parıltıları kim sevmez ki! Ama yine de bunu doğru kullanmakta fayda var. Mimik çizgilerinizden mümkün olduğunca uzağa ve gün ışığına çıkacağınız günlerde miktarını mümkün olduğunca az kullanmakta fayda var.

6-Ten Tonunuzu Fondöten İle Değiştirmek

Bu makyajda yapabileceğiniz en büyük hatalardan biridir kuşkusuz. Ten renginizi açmak ya da koyulaştırmak istiyorsanız mutlaka bronzer ya da contouring gibi uygulamalara başvurmalısınız. Fondöten renginizi boyun renginizden farklı bir renk seçmemelisiniz.

Birkaç trick’de saç için vermeden geçmeyelim o zaman. Zira genel görüntünüzü doğru ya da yanlış değiştirebilecek en önemli unsurlardan birisidir saç seçlinizde.

1-Krepe Krepe Krepe

Gerek günlük hayatta gerek ise özel günlerde krepe de aşırıya kaçmak sizi olduğunuzdan daha yaşlı ve doğal dışı göstereceğini unutmayın. Sadece saçınızın uygulamaya uygun ve güzel bir görüntü oluşturabilmesi için doğal krepeler kullanmaya özen gösterin. 2000’li yıllara girdiğimiz günden beri daha inik ve kabartılmamış saçlar revaçta unutmayalım.

2-Ense Topuzları

Belki modası geçmiş, belki olgun kadınlar yaptırıyor ancak diyeceksiniz ama ense topuzları son yılların en gözde ve en klas saçlarını oluşturuyor. Sizi mümkün olduğunca doğal ve şık göstereceğini unutmayın. Bir denemekte fayda var.

  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.