user
Fethiye’de Gezilecek Bazı Yerler

Sıradaki içerik:

Fethiye’de Gezilecek Bazı Yerler

e
sv

Manavgat ve Side’de Gezilecek Yerler

Manavgat, Türkiye’nin Antalya iline bağlı bir ilçe olup, tatilcilerin sıklıkla ziyaret ettiği bir bölgedir. Side ise Manavgat’ın en popüler tatil beldelerinden biridir. İşte Manavgat ve Side’da gezilecek yerlerden bazıları:

  1. Side Antik Kenti: Side, Roma dönemine ait bir antik kent olup, tarihi kalıntıları ve muhteşem plajlarıyla ünlüdür. Tiyatro, antik tiyatro, Apollon Tapınağı ve Agora gibi yerleri gezebilirsiniz.
  2. Manavgat Şelalesi: Manavgat Nehri üzerinde bulunan şelale, muhteşem doğal güzelliğiyle dikkat çeker. Şelaleye yakın bir alanda piknik yapabilir, doğa yürüyüşleri yapabilir veya nehirde tekne turu yapabilirsiniz.
  3. Side Müzesi: Side Antik Kenti’nde bulunan müze, birçok antik eseri barındırır. Roma dönemine ait heykeller, lahitler, mozaikler ve diğer arkeolojik buluntuları görebilirsiniz.
  4. Side Plajları: Side, güzel plajlarıyla ünlüdür. Kumlu plajlarda güneşlenip denize girebilir, su sporları yapabilir veya plajda dinlenebilirsiniz.
  5. Manavgat Pazarı: Manavgat ilçe merkezinde kurulan pazar, yöresel ürünlerin ve el sanatlarının sergilendiği bir yerdir. Burada alışveriş yapabilir ve yöresel lezzetleri tadabilirsiniz.
  6. Side Limanı: Side’da bulunan liman, yatlar ve teknelerle dolu güzel bir manzaraya sahiptir. Limanda yürüyüş yapabilir, restoranlarda deniz ürünleri tadabilir ve güzel manzarayı izleyebilirsiniz.
  7. Titreyengöl: Manavgat’a yakın bir bölgede yer alan Titreyengöl, doğal güzelliğiyle ünlü bir göldür. Göl çevresinde yürüyüş yapabilir, piknik yapabilir ve doğayla iç içe vakit geçirebilirsiniz.
  8. Seleukia Antik Kenti: Manavgat’ın Güzelbağ Köyü’nde yer alan Seleukia Antik Kenti, Helenistik ve Roma dönemlerine ait kalıntılarıyla ilgi çeker. Antik tiyatro, hamam ve surları görebilirsiniz.

Bu sadece Manavgat ve Side’da gezilebilecek bazı yerlerin bir listesidir. Bölgede daha birçok doğal güzellik, plaj ve tarihi yer bulunmaktadır. Yerel turizm ofislerinden veya rehberlerden daha fazla bilgi alabilir ve ziyaret etmek istediğiniz yerleri planlamanızı öneririz.

  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.