user
Yengeç Burcu Özellikleri

Sıradaki içerik:

Yengeç Burcu Özellikleri

e
sv

Mide Ağrısına Ne İyi Gelir?

Zaman zaman herkesin yaşadığı basit bir mide ağrısı ilerleyen dönemlerde şikayetlerin arttığı başka bir duruma dönüşebiliyor. Hafif bir hazımsızlıktan ülsere kadar giden hatta kansere dönen pek çok mide ağrısı bulunmaktadır. Kişiler bu durumda en iyi kendilerini tanımalı ve şikayetlerin durumuna göre doktor kontrolüne gitmelidir. İlaç kullanımı, tüketilen besinler, gastrit, ülser gibi durumlar mide şikayetlerinin artmasına sebep olmaktadır. Bulantı, kusma, hazımsızlık, ağız kokusu, öksürük gibi durumlar mide ağrısı belirtileri arasında yer alıyor. Bu durum için bitkisel çözümler arayan vatandaşlar araştırmalarına hız kazandırmışken aynı zamanda mide ağrısı kapsamındaki detaylı araştırmalarını da sürdürüyorlar. Buna göre; mide ağrısına ne iyi gelir ve nasıl geçer? Mide ağrısına iyi gelen evde doğal çözümler nelerdir?

Midede yaşanan her sıkıntı mide ağrısı olarak kabul edilmektedir. Zaman zaman herkesin yaşadığı bu ağrı kişiden kişiye ve ağrının türüne göre değişmektedir. Eğer ağrı şiddetli değilse zararsız olarak kabul edilir ancak ihmale gelmeyecek hastalıklardan bir tanesidir. Reflü, gastrit, ülser, mide ekşimesi, gaz çıkarma, şişkinlik, ağız kokusu gibi belirtiler mide ağrısına işaret eder. Bunlara doğal çözümler olduğu gibi ilaç içerek de tedavi edilmesi gereken durumlar oluşabilir. İlaç içimine mutlaka doktor karar vermelidir. Isı uygulamak, çeşitli bitkisel çaylar, dinlenmek gibi çözümler mide ağrısına iyi gelen çözümler arasında yerini alır. Buna göre; mideyi rahatlatan şeyler nelerdir? Mide ağrısı nasıl geçer? Mide ağrısına ne iyi gelir?

Evde mide ağrısına ne iyi gelir?

Mideyi rahatlatmak için ne yapmalı?

Şiddetli mide ağrısı neyin belirtisi?

Midede bıçak saplanır gibi ağrı ne demek?
MİDE AĞRISINA NE İYİ GELİR?

Bol su tüketmek

Vücudun en önemli ihtiyaçlarından biri olan su tüketimi her derde devadır. Besinleri sindirmek ve kolay emilimi açısından su tüketimi oldukça önemlidir. Susuz kalmak, vücudu her türlü tehlikeye sokar.

Papatya çayı

Papatya çayı, anti enflamatuar özelliği sayesinde mide ağrısını azaltır. Kasların gevşemesine yardımcı olarak krampları engeller.

Zencefil

Mide problemleri için en önemli bitkilerden bir tanesi zencefildir. Aynı zamanda hazımsızlık giderci de olduğu için doğal bir çözümdür. Mide kaslarının gevşemesine yardımcı olurken yiyeceklerin daha hızlı sindirilmesini de sağlar. Mideyi rahatlatır.

Nane

Nane hem ağız kokusu hem de mideye iyi gelen bir bitkidir. Ağrı giderici olarak bilinir. Geleneksel bir tedavi yöntemi olarak da kabul edilir. Nane yaprakları gaz ve ishali de tedavi eder. Her açıdan sağlıklı bir bitkidir.

Alkol ve sigaradan uzak durmak

Stres, alkol ve sigara mide rahatsızlıklarını arttırır. Bu nedenden ötürü zararlı alışkanlıklardan uzak durulması gerekmektedir.

Limon suyu, karbonat ve su karışımı

Limon suyu biraz karbonat ile suya atıldığında sindirimi hafiflettiği ve kişilere iyi geldiği söylenir. Hazımsızlık ve gaz problemlerini gidermektedir.

Karanfil

Karanfil hem ağız kokusunu hem de midedeki gazın azaltılmasında kişilere yardımcı olur. Sindirim salgılarını yumuşatır ve besinlerin kolay sindirilmesini sağlar. Bulantı ve kusmayı da azaltmada etkili bir yöntemdir.

Civanperçemi

Midedeki asidi alan civanperçemi mide ağrısına iyi gelir. İçerdiği polifenollar ve laktonlar sayesinde sindirim sistemine etki eder ve asit salgılanmasını azaltır. Mideyi rahatlatır.

Meyan Kökü

Mide iltihabını önler, diğer bitkisel yöntemlerde olduğu gibi mideyi rahatlatır.

  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.