user
Yeni Evlenenler için Düğün Paketi Fırsatları

Sıradaki içerik:

Yeni Evlenenler için Düğün Paketi Fırsatları

e
sv

Nike Air Max Efsanesi

Spor dünyasının ve spor giyiminin öne çıkan markalarından biri olan Nike, kurulduğu günden bu yana tasarladığı ürünler ile herkes tarafından popüler şekilde tercih edilmeye devam ediyor. Forma, t-shirt, sweatshirt, çorap, eşofman, mayo, tayt ve spor ceket gibi spor giyim adına akla gelebilecek çoğu ürünü üretmesinin yanı sıra; çanta, top, gözlük ve terlik gibi spor ekipmanlarından da çeşitli ürünleri bünyesine katan Nike, sektöre adını altın harflerle kazımış durumda. Elbette ki, onu ikonik kılan kategori ise, hepimizin bildiği gibi spor ayakkabılarıdır. Teknolojiyi yakından takip ederek, özgün ve inovatif tasarımlar ile yıllara meydan okuyan modeller üretmeyi başaran Nike’a asıl şöhretini kazandıran model ise; Nike Air Max serisi. Bir klasik haline gelen ve yıllara ayak uydurmayı başaran tasarımlarla hala üretilmeye devam eden Air Max, sporcuların ve rahatına düşkün giyinenlerin gözde modelidir.

Nike Air Max’ın Vazgeçilmeyen İkonik Modelleri ve Tarihi

Nike’ın ününe ün katan Air Max serisi, ayakkabı tabanına uygulanan yastıklama sistemi sayesinde sağladığı hafiflik hissiyle ilk sürüldüğü günden bu yana birçok kişinin favori tasarımları arasında yer almıştır. Sadece konforu değil, yastıklamanın dışarıdan görünür tasarımıyla da dikkat çeken bu serinin ilk ürünü Nike Air Max 1’in tasarımı, 1980’li yıllara dek uzanıyor. Ayak tabanına hava enjekte etme yöntemiyle hafiflik sunan Nike Air Max 1, tasarımcısı Tinker Hatfield ile yastıklama inovasyon yöneticisi David Forland’ın çalışmalarıyla hayat buldu ve bu şekilde Air Max’ın hikayesi başlamış oldu. Koşu ve basketbol derken ününe ün katan bu model sadece sporcuların değil, günlük giyimde konfordan vazgeçmeyenlerin de zamanla tercihi olmaya başladı. Yakalanan bu başarı daha da güçlendirilen yastıklamanın kullanıldığı Nike Air Max 90 modeliyle sürdürülmeye devam etti. Seri, ayağın ön kısmında iki ayrı formda air tabanın yer aldığı Nike Air Max 95 ile devam ederken, 90’lı yıllarda artık ayrı bölümler halinde bulunan air taban tek parça haline getirildi ve Nike Air Max 97 de doğmuş oldu.

Serinin bir diğer önemli modeli olan Nike VaporMax ise, diğer air tabanlı modellerden farklı olarak daha fazla hava yastığının getirdiği ağırlığa sebep olan köpük tabanının ortadan kalktığı yenilikçi bir model. Sahip olduğu esnek dokuma malzemesi sayesinde hafiflik ve konfor sunan Nike VaporMax, diğer seriler gibi koşu için tasarlanmış bir üründür. Air Max serisinin bir diğer ikonik modeli Nike Air Max 270, Nike’ın aynı zamanda günlük giyim amaçlı tasarladığı ilk Air Max modelidir. Bir Air Max klasiği olarak görünür hava ünitesi, bu defa yalnızca gözümüze topuk kısmında çarpıyor.

Nike Air Max Serisinin Öne Çıkan Özellikleri

Spor ayakkabıda çığır açan yenilikçi Air Max serisi, diğer modellerden pek çok özellik ile farklılık gösteriyor. Bu serinin en önemli öne çıkan özelliği, elbette ki görünür hava yastığı teknolojisi. Bu teknoloji sayesinde modeller, maksimum hafiflik sunarak kullanıcılarına adeta havada yürüyor hissi yaşatıyor. Öncelikle koşu, daha sonrasında ise basketbol için tasarlanan Air Max serisinin günlük kullanım amaçlı üretilen modelleri de mevcut. Konforlu yapısı ve trend görünümüyle şimdiye dek en çok satışı yapılan spor ayakkabı olan Nike Air Max, erkek kullanıcılar tarafından günlük giyimde sık sık tercih ediliyor. Yine aynı şekilde günlük rutininde ya da spor yaparken ayaklarının rahatlığını önceleyen kadınlar için ise, renkleri ve tasarımı ile öne çıkan Nike Air Max kadın ayakkabıları üretiliyor. Bu seride, teknolojiden en üst seviyede yararlanıldığını ve modellerin yıllar içerisinde inovatif süreçlerden geçerek değişime uğrayıp geliştirildiğini söylemek yanlış olmayacaktır. Kullanılan teknoloji ve özel tasarımları sayesinde Nike kadın ayakkabı ve Nike erkek ayakkabı modelleri, başlangıçtan bu yana kullanıcıların beğenisini topladı ve hem sporda hem günlük yaşantıda herkesin tercih ettiği modeller arasına girmeyi başardı.

Siz de sportif faaliyetlerinizde ve günlük giyiminizde konforu önceliyorsanız; Sportive’den Nike Air Max fiyatlarına göz atarak, tarzınıza uygun Nike Air Max modelleri arasından beğendiğiniz ürünü inceleyebilir, gönül rahatlığı ile alışveriş yapabilirsiniz.

 

  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.