user
Yaşlı Gösteren 8 Makyaj Hatası

Sıradaki içerik:

Yaşlı Gösteren 8 Makyaj Hatası

e
sv

Oje Sürerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tırnak bakımında en çok önem verdiğimiz şey oje olabilir. Düzgün sürmek ve kurumasını beklemek için çok çaba sarfediyoruz. Peki oje sürerken nelere dikkat etmeli?

1- Temizleyin
Oje sürerken başarılı sonuç almak için, oje sürmeden önce ellerinizi lanolinsiz bir sabunla sıcak suda yıkayın ve havlu ile kurulayın. Tırnaklarınızda kalan kirleri ve yağları çıkarmak için aseton kullanın. Oje sürmeden önce tırnaklarınızı hazırlamanız çok önemli çünkü öncelikle zeminin sağlam olması gerekli. Öncelikle şeffaf bir kat uygulayarak başlayın. Hafif dışarı da taşırın ki oje sürdüğünüzde etinize renkler yapışmasın.

2- Yoğunluğa dikkat
Ojenin daha kolay kuruması ve pürüzsüz olması için rengin ilk katını ince uygulayın. Oje fırçasını tırnağınıza tutarak tırnaklarınızın diplerinden uçlarına doğru uygulayın. İkinci katı uygularken baş parmaktan küçük parmağa doğru gidin.

3- Kurutucu kullanın
Ojenizin üzerine üç günde bir oje kurutucu uygulayın. Böylece ojenizin rengi daha uzun süre canlı ve kalıcı olacaktır. Açık renk parlatıcılar ve kurutucular daha uzun süreli olur. Eğer kurutucum yok diyorsanız, saç kurutma makinanızın düşük sıcaklığında ellerinizi dönüşümlü olarak bekletebilirsiniz.

4- Taşanları kulak çubuğuyla silin
İlk başta kullandığınız ve kenara taşırdığınız şeffaf kat bu noktada size yardımcı olacaktır. En son sürdüğünüz kurutucu da işleri kolaylaştıracaktır. Ojelerinizin kuruduğundan emin olduğunuzda asetonu kulak çubuğuna batırın ve sonra tırnağa değdirmeden taşan kısımlarını silin.

5- Sıcak sudan bir süre uzun durun
Biliyoruz ki oje sürdükten sonra girilen duşlar tırnaklar için tam bir felaketle sonuçlanıyor. Her ne kadar kuruduğundan emin de olsanız sıcak su değince bozulmalar meydana gelebiliyor ve tüm emekleriniz boşa gidiyor.

6- Soyulmasını engelleyin
Ne yaparsanız yapın, ne kadar başarılı uygularsanız uygulayın, ojeleriniz soyulacaktır. Fakat tekrar baştan oje sürmenize gerek yok. Bunun için tüm tırnağınıza ince bir kat ojenizden sürün. Kuruduktan sonra bir kat daha sürüp üzerine tekrar parlatıcı veya kurutucu uygulayın. Soyulan yerler için daha mat ve koyu bir renk ile yama yaparak daha farklı bir görünüm de sağlayabilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.