user
Birinci Sınıf Kalite Kemtat.com’da; Kemalpaşa Peynir Tatlısı

Sıradaki içerik:

Birinci Sınıf Kalite Kemtat.com’da; Kemalpaşa Peynir Tatlısı

e
sv

Pişik Nedir ve Bebekleri Pişikten Korumanın Yolları

Pişik meydana geldiği zaman cilt yüzeyinde cildi dış etkenlerden korumaya yardımcı olan yağ tabakasında problemler gözlemlenir. En fazla denk gelinen problemler arasındaki pişik, temelinde bir cilt rahatsızlığıdır. Sıcak havalarda aşırı terlemeye bağlı olarak ortaya çıkabilen pişik farklı sebeplerden dolayı da oluşabilir. Genellikle 9 ve 12 aylık bebeklerde görebileceğiniz pişikten korunabilmenin basit püf noktaları da vardır.

Pişik Sebepleri Nelerdir?

Bebeğinizin altını temizlerken kullandığınız temizlik maddeleri tahriş edici özelliklere sahip olabilir. Aynı zamanda alt bezinin düzenli olarak değiştirilmemesi de bakterilerin çoğalmasına yol açabilecek bir ortam yaratır. Hastalıklarda kullanılan antibiyotik tedavileri ve bebeğin diş çıkarma sürecinde pişik oluşumu gözlemlenebilir.

Pişik Nasıl Engellenir?

Pişiği engelleyebilmenin anahtarı hijyen kurallarına harfiyen uyulmasıdır. Bebek bezinin bağlandığı bölgenin temiz, kuru ve serin tutulması önemlidir. Bebeğin altının sık aralıklar ile temizlenmesi ve havalandırılması da gerekir.

Bebeğin boyuna ve kilosuna uyum sağlayabilecek bez kullanmanız pişiğin engellenmesini sağlayabilecek basit bir adımdır. Parfüm ya da kimyasal madde içermeyen dezenfektanlar ve sabunlar tercih edilmelidir.

Yumuşak bir havlu yardımıyla bebeğin alt bölgesi iyi bir şekilde kurulanıp havalandırıldıktan sonra bez takılmalıdır. Cildin nefes alabilmesini sağlayabilecek özel kıyafetler seçilmelidir. Aynı zamanda bebeğin yeteri kadar su tükettiğinden de emin olmanız gerekir. Böylelikle pişiğe karşı en iyi şekilde özel önlemler almış olursunuz.

Pişik Nasıl Geçer?

Pişik olan bölgenin hijyenine ekstra özen gösterilmelidir. Pişik bölgesinin kuru kalmasının sağlanması birkaç gün içerisinde bu rahatsızlığın ortadan kalkmasını sağlar. Uzun süren pişik problemlerinde ise uzmana başvurulması gerekir.

Tahriş olan bölge için özel içeriğe sahip olan kremleri de kullanılabilirsiniz. Birkaç gün içerisinde alabileceğiniz önlemler pişiğin ortadan kalkmasına destek verecektir. Bu noktada pişik kremi çeşitleri de işinize yarayacaktır.

Özel içerikli pişik kremi çeşitleri pratik bir şekilde uygulanabilen ve sonuçları kısa süre içerisinde ortaya çıkabilen ürünlerdir. Her biri bebek sağlığı ve cildi düşünülerek tasarlanan özel pişik kremi çeşitleri tahriş olan bölgenin kendisini onarabilmesine en iyi şekilde destek verir.

  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.