user
Pişik Nedir ve Bebekleri Pişikten Korumanın Yolları

Sıradaki içerik:

Pişik Nedir ve Bebekleri Pişikten Korumanın Yolları

e
sv

Sevdiklerinize Hediye Edebileceğiniz Değerli Taşların Anlamları

Kıymetli taşlar çok eski dönemlerden bu yana en güzel hediye seçeneklerinden biri olmuştur. Eski dönemlerde özel kutularda saklanan ve en özel hediyelerden biri olan bu taşlar günümüzde takı tasarımlarına dönüşüyor ve güzelliği de kuşkusuz ikiye katlanıyor. En güzel ve en kıymetli takı modelleri ile bir araya gelen bu değerli taşların ne anlama geldiğini biliyor musunuz?

  • Ametist

Kuşkusuz en popüler değerli taşlardan biri ametist oluyor. Özellikle bileklik ve kolye yapımında sıklıkla kullanılan bu taşın anlamı huzurdur. Çünkü ten ile temas eden bu taşın kişiye huzur verdiğine inanılıyor. Eski dönemlerde ise kişiyi çok daha güçlü kılma gibi bir özelliğinin olduğuna inanılıyordu.

  • Zümrüt

Güzelliği ile kendine hayran bırakan zümrüt taşı ise efsanelerin taşı olarak biliniyor. Nedeni ise efsanelerin gerçeğe dönüşmesini sağlamak gibi bir özelliğinin olduğuna inanılmasıdır. Eski dönemlerde zümrüt taşının yağmur yağdırdığına dahi inanılıyordu. Bu arada zümrüt eskiden epilepsi ve göz hastalıklarının tedavisinde kullanılıyor, bu hastalıklara iyi geldiği düşünülüyordu.

  • Yakut

Yakut taşı ise elmastan sonra en kıymetli taş olarak değerlendirilir. Bu taşın en önemli özelliği ise kötü enerjilerden kişiyi koruduğuna inanılıyor olmasıdır. İşte bu nedenle talihini iyiye döndürmek isteyenler yanlarında mutlaka yakut taşı bulunduruyordu. Halen yakutun iyi enerji yaydığına ve kişiye olumsuz enerjilerden koruduğuna inanılır.

  • İnci

İnci ise alçak gönüllü olmayı, sadeliği ve masumiyeti sembolize eder. Dolayısıyla günümüzde pırlantadan sonra hediye olarak en çok tercih edilen kıymetli taşların başında inci geliyor. Çünkü birine inci hediye etmek ‘çok özelsin, kıymetlisin’ anlamını taşıyor. İnci setler ise hediye olarak sıklıkla tercih ediliyor.

  • Pırlanta

Pırlanta da saflığı ve ender olmayı sembolize ediyor. Çoğunlukla tektaş pırlanta yüzük modelleri ile gündeme gelen bu kıymetli taş yüzyıllar öncesinde de yine en kıymetli taşların başında geliyordu. Özel günlerin vazgeçilmez hediyelerinden biri olan pırlantaya ulaşmak ise artık çok daha kolay! Altınbaş internet sitesinde pırlanta ile bezenmiş olan en güzel takı tasarımlarını en uygun fiyatla satın almak mümkün olabiliyor. Hediyelik olarak tercih edilebilecek olan özel tasarım seçenekleri azalmadan siz de tercihinizi yapabilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.