user
Tül Perde Çeşitleri

Sıradaki içerik:

Tül Perde Çeşitleri

e
sv

Söz Çikolatası Çeşitleri Nelerdir?

Söz töreni, evliliğe gidilen yolda atılan ilk adımlardan biri. Erkek ve kadının ailelerinin bir araya geldiği ve çiftlerin birbirlerine söz vererek yüzük taktığı bu merasim, kültürümüzde önemli bir yere sahip. Kız tarafı söz törenine ev sahipliği yaptığı için, erkek tarafı gelirken çeşitli hediyeler getirir. Söz çikolatası olarak adlandırılan çikolatalar da bu hediyeler arasında yer alır. Dilimize adeta kazınmış olan “tatlı yiyelim tatlı konuşalım” düsturuna uygun bir hediye olan söz çikolatalarının pek çok çeşidi mevcut.

 

Hediyelik söz çikolatası çeşitleri arasında, madlen çikolatalar en büyük paya sahip. Her durum için en uygun çikolata türü olarak kabul edilen madlen çikolatalar, çeşitli süsleme işlemleriyle birlikte, hediyelik olarak götürülebiliyor. İçerisinde fındık ya da badem bulunan dolgulu çikolatalar da söz törenlerinde sık rastlanan çikolata çeşitlerinden. Daha yoğun bir lezzete sahip olan dolgulu çikolatalar, aynı zamanda görünüm olarak da oldukça estetik. Söz törenlerinin vazgeçilmezi haline gelmiş olan çikolatalara son olarak yaldızlı drajeler eklenebilir. Özellikle altın ya da gümüş rengi bir görüntüsü bulunan yaldızlı drajeler, söz ve nişan törenleri için ideal.

Söz Çikolatası Neye Göre Seçilir?

 

Hediyelik söz çikolatası seçerken, göz önünde bulundurulması gereken bazı hususlar mevcut. Bu hususlar kısaca şu şekilde sıralanabilir:

  •       Çikolatanın Taze Olması: Söz çikolatalarının ağızda iyi bir tat bırakabilmeleri ve yüzlerde tebessüm yaratabilmeleri için taze olmaları gerekir. Bu yüzden de alınacak çikolatanın mutlaka taze olmasına özen gösterilmelidir.
  •       Estetik Görünüm: Söz törenleri için hediye alınan çikolataların lezzetleri kadar, iyi bir görünüme sahip olmaları da dikkat edilmesi gereken noktalar arasında. Bu yüzden de söz törenine uygun olarak hazırlanmış ve paketlenmiş çikolataların tercih edilmesi gerekir.
  •       Farklı Damak Tatlarına Uygunluk: Söz çikolatası alınacağı zaman, tek bir çeşit çikolata almak yerine; içerisinde farklı lezzetlerin bir arada yer aldığı kutuları tercih etmek daha doğru olur. Bu sayede, farklı damak tadına sahip olanlar varsa, onların da memnuniyetleri sağlanmış olur.

 

Söz Çikolatası Nereden Alınır?

 

Söz çikolatası almak için günümüzde alternatifler oldukça fazla. Özellikle online alışveriş seçeneğinin yaygınlaşmasıyla birlikte, bireylerin kendi fiziki sınırlarını aşmaları ve daha fazla alternatife ulaşabilmeleri mümkün hale geldi. Ancak yine de söz törenleri özel bir anlam ifade ettiği ve genelde hayatta bir defa olduğu için, marka seçiminde dikkatli olunması gerekir. Kurulduğu günden itibaren müşteri memnuniyetini esas alan hizmet anlayışı ve imal ettiği kaliteli çikolataları ile sektörün öncü markalarından biri olan Schocolate, söz çikolatası almak isteyenler için de ilk ziyaret edilmesi gereken adresler arasında. İzmir içerisine aynı gün teslimat seçeneği, diğer illere ise anlaşmalı kargolar ile maksimum 3 günde teslimat olanağı ile siz de söz töreniniz için gereksinim duyduğunuz çikolatalar için Schocolate’ı tercih edebilirsiniz.

Söz Çikolatası Nasıl Süslenir?

 

Elbette söz çikolataları doğrudan mağazadan alındığı gibi götürülmüyor. Çikolatalar ikram edilmeden önce göz alıcı şekilde süslenmiş olması da bu özel gecenin gereklilikleri arasında. Söz çikolatası satan firmalar, genellikle süsleme konusunda da çeşitli hizmetler sunarlar. Ancak isteyen bireyler, kendi süslemesini kendisi de yapabilir. Bunun için öncelikle bir gondola ya da şeker tasına gereksinim duyulur. Çikolataları kutu ile ikram etmek yerine, gondol ya da şeker tası ile ikram etmek daha estetik bir görünüm yaratır. Gondolun süslenmesi için de simli kurdeleler, renkli tüller ve kurumuş gül yapraklarından yararlanılabilir. Söz çikolatası süslemesi için internet üzerinden pek çok örneğe kolayca ulaşılabilir.

 

 

  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.