user
Hamileyim Kötü Kokulu Akıntım Var, Neden Oldu, Ne Yapayım?

Sıradaki içerik:

Hamileyim Kötü Kokulu Akıntım Var, Neden Oldu, Ne Yapayım?

e
sv

Sütle Saç Maskesi Nasıl Yapılır? Sütle Saç Düzleştirme Tarifi

Saç düzleştirmek için doğal bir yöntem arıyorsanız, aşağıdaki süt ile saç düzleştirme resimli anlatım makalemizde, evde sütle saç maskesi nasıl…

Saç düzleştirmek için doğal bir yöntem arıyorsanız, aşağıdaki süt ile saç düzleştirme resimli anlatım makalemizde, evde sütle saç maskesi nasıl yapılır? konusunu adım adım anlattık.

Malzemeler

5,5 yemek kaşığı süt
1 saç sprey şişesi (eski cam sil kutusu ya da eski sıvı sabun şişesi de olur, evde kullanmadığınız sprey şişesini de iyice yıkayıp kullanabilirsiniz)
Saç düzleştirici (saç düzleştiriciniz yoksa üzülmeyin! Aşağıda anlatacağımız aşamalardaki gibi sütü saçınıza uygulayıp, yıkayın ve saçınızı tarayın, saçınız yine de düzleşecektir, fakat saç düzleştirici saçınızın daha iyi düzleşmesini sağlayacaktır.)
Şampuan ve saç kremi
Geniş dişli tarak
Saç tokası
Saç köpüğü

1.Adım

5,5 yemek kaşığı soğuk sütü sprey şişesine boşaltın. Duş almadan 20 dk önce tüm sütü saç uçlarından kafa derisine doğru sıkın. Tüm saçınız sütle ıslanmış olmalıdır, şayet saçınız daha gür ve daha uzunsa süt miktarını artırın. Sprey şişeniz yoksa bir kaba bildirdiğimiz miktar sütü koyup ordan avucunuza alıp alıp saçlarınıza ve saç diplerinize sütü sürüp, yedirin.

2.Adım

Geniş dişli tarakla nemli saçınızı güzelce tarayın. Sütü saçınızda bir 10 dk daha bekletin.

3.Adım

Normalde yaptığınız gibi önce suyla, ardından şampuan ve saç kremi ile saçı yıkayıp, sütün giderilmesini sağlayın. Bütün köpüklerin tamamen gittiğinden, saçın iyice durulandığından emin olun.

4.Adım

Havluyla kurulayın ve saçı tekrar tarayın. Saçınızı doğal olarak kurumaya bırakın. Saç kurutmayla kurutmak isterseniz, makinenin soğuk bölümüyle saçı kurutun veya saç kurutmayı hiç kullanmayın.

5.Adım

Saçınız tamamen kuruduğunda, arka kısmından, bir kulaktan başlayarak diğer kulağa doğru bir parça alın. Ayırdığınız bu kısım ince olmalıdır ve kalınlığı bir buçuk cm’i geçmemelidir. Saçınızın geri kalanını bir toka ile yukardan toplayın.

6.Adım

Saç düzleştiriciniz ısındığında ayırdığınız bu kısımdan bir tutam alın, saçı kolayca düzleştirmek için çok kalın tutam almayın, aldığınız saç tutamı 5 cm’den geniş olmamalıdır. Biraz tarayın ve düzleştirin. Düzleştiriciyi mümkün olduğunca saç diplerine yaklaştırın ve tutamları sıkıştırın. Bu şekilde yavaş yavaş saç diplerinden saç uçlarına doğru tüm saçı düzleştirin. İstediğiniz düzlüğe gelene kadar 2-3 kez tekrarlayın.

7.Adım

Ayırdığınız tüm kısım bitene kadar devam edin. Bu kısım bittiğinde bezelye kadar saç köpüğünü avcunuza sıkın. Köpüğü avcunuzda ovuşturun ve saçınız boyunca uygulayın. Tümünü saçınıza yedirdiğinizden emin olun. Bu kısmı tarayın. Bu işlemi tüm saç düzleşene kadar tekrar edin. Tüm saç yapıldığında, bir miktar köpük daha alın ve tüm saça uygulayın. Saç köpüğünüz yoksa 7. adımı uygulamayabilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.