user
Dünyaca Ünlü Bazı Plajlar

Sıradaki içerik:

Dünyaca Ünlü Bazı Plajlar

e
sv

Türkiye’deki Bazı Ünlü Plajlar

Türkiye’de birçok ünlü ve güzel plaj bulunmaktadır. İşte Türkiye’deki bazı ünlü plajlar:

 1. Ölüdeniz, Fethiye: Türkiye’nin en ünlü plajlarından biri olan Ölüdeniz, turkuaz renkli denizi ve beyaz kumları ile bilinir. Aynı zamanda Babadağ’dan yamaç paraşütü yapmak için de popüler bir yerdir.
 2. Kaputaş Plajı, Kaş: Kaş ile Kalkan arasında yer alan bu plaj, etkileyici mavi suları ve kanyonun içinden geçen bir yoldan ulaşılması ile ünlüdür.
 3. Patara Plajı, Antalya: Türkiye’nin en uzun plajlarından biri olan Patara, aynı zamanda caretta caretta deniz kaplumbağalarının yuvalama alanıdır. Tarihi Patara kalıntıları ile de ilgi çeker.
 4. İztuzu Plajı, Dalyan: İztuzu Plajı, caretta caretta kaplumbağalarının yuvalama alanı olması ile bilinir ve doğal güzelliği ile dikkat çeker.
 5. Çıralı Plajı, Antalya: Çıralı, sakin atmosferi ve doğal güzellikleri ile ünlüdür. Aynı zamanda Likya Yolu üzerinde yer alır ve Olimpos antik kenti kalıntılarına yakındır.
 6. Kleopatra Plajı, Alanya: Efsaneye göre, Mısır Kraliçesi Kleopatra’nın bu plajda yüzdüğü söylenir. İnce kumu ve berrak suları ile bilinir.
 7. Bodrum Yarımadası Plajları, Muğla: Bodrum Yarımadası’nda Gümüşlük, Bitez, Yalıkavak gibi birçok güzel plaj bulunmaktadır.
 8. Butterfly Valley (Kelebekler Vadisi), Fethiye: Sadece tekne ile ulaşılabilen bu vadi, doğal güzellikleri ve endemik kelebek türleri ile ünlüdür.
 9. Olympos Plajı, Antalya: Antik Olympos kenti kalıntılarının hemen yanında yer alan bu plaj, doğal ve tarihi güzellikleri bir arada sunar.
 10. Ayazma Plajı, Bozcaada: Çanakkale’deki Bozcaada’da bulunan Ayazma Plajı, berrak suları ve ince kumları ile bilinir.

Türkiye’nin farklı bölgelerinde daha birçok güzel plaj bulunmakta olup, her biri kendine özgü doğal ve tarihi özellikleri ile ziyaretçilerini cezbetmektedir.

 • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.