user
27 Haziran Pazartesi günlük burç yorumları

Sıradaki içerik:

27 Haziran Pazartesi günlük burç yorumları

e
sv

Türkiye’nin En Popüler Mavi Yolculuk Rotaları

Göcek

Mavi yolculuk rotası denilince akla ilk gelen destinasyonlardan olan Göcek, harika koyları ve bakir doğasıyla herkesi kendine hayran bırakıyor. Çam ormanları ve mavi sular eşliğinde yapacağınız bu yolculukta Sarsala Koyu, Bedri Rahmi Koyu, Kleopatra Koyu, Yassıca Adaları, Domuz Adası, Manastır Koyu gibi durakları görecek ve Göcek’e aşık olacaksınız.

Datça

Bükleri, nefes kesici manzaralar sunan doğası, Ege ve Akdeniz esintileri taşıyan deniziyle öne çıkan Datça, özellikle doğa tatili yapmak isteyenler tarafından tercih ediliyor. Can Yücel’in izinde, arnavut kaldırımlı sokaklarında dolaşabileceğiniz Eski Datça dışında, Knidos Antik Kenti, Kurubük, Palamutbükü, Hayıtbükü, Kızılbük gibi noktalar da mavi yolculuk için harika bir deneyim sunuyor.

Bozburun

Selimiye ile birlikte Marmaris’in en sevilen köylerinden olan Bozburun, masmavi denizi ve huzurlu atmosferiyle ziyaretçilerine sakin bir tatil vaat ediyor. Bozburun-Söğüt arasındaki koylar haricinde Korsan Koyu, Gebekse Koyu, Kocabahçe Koyu, Serçe Limanı gibi duraklar da mavi yolculuk sevenler tarafından tercih ediliyor.

Selimiye

Masmavi denizi ve tertemiz doğasıyla ön plana çıkan Selimiye, tıpkı Bozburun gibi mavi yolculuk tutkunlarına ev sahipliği yapıyor. Kameriye Adası, Bencik Koyu, Amerikalının Evi, Cennet Koyu gibi muhteşem duraklara sahip olan Selimiye’de huzurlu ve unutulmaz bir mavi yolculuk deneyimi yaşamanız mümkün.

Gökova

Bodrum ve Datça arasındaki rotaları kapsayan, mavi ve yeşilin eşsiz güzelliklerini gözler önüne seren Gökova Körfezi, mavi yolculuk sevenlerin gözdesi konumunda. Bu rota boyunca Çatı Koyu, Sedir Adası, Yedi Adalar Kürfe Koyu, Çamlı Limanı, Çanak Koyu gibi birbirinden güzel koy ve adaları keşfedebilirsiniz.

Kekova

Fethiye ve Demre (Çayağzı) arasındaki durakları kapsayan bu rota, Kekova koyları ve adasını keşfetmenizi sağlıyor. Antik Simena kalıntıları, Patara, Turunç Koyu, Kelebekler Vadisi, Korsan Mağarası, Gemiler Adası gibi muhteşem koy ve adalar, bu rotayı popüler kılıyor.

Dalyan

Fethiye-Marmaris güzergahını kapsayan bu turda, İztuzu Plajı, Dalyan, Ekincik ve Marmaris koylarını gezebilirsiniz. Fethiye ve Marmaris’in görsel şölen sunan koylarında yol almak ve yaz mevsimini mavilikler içinde geçirmek isteyenler için bu rota da her daim popülerliğini koruyor.

Edremit

Ayvacık, Ayvalık ve Dikili rotalarını içine alan Edremit Körfezi, hem tertemiz doğası hem de berrak deniziyle dikkat çekiyor. Assos, Babakale, Kalem Adası, Ortunç Koyu, Sivrice gibi durakları kapsayan bu rotada mavi yolculuğun tadına varacaksınız.

  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.