user
Karın Germe

Sıradaki içerik:

Karın Germe

e
sv

Vücudunuz İçin Bakım Rutininize Eklemeniz Gerekenler

Cilt bakım rutini dendiğinde genellikle aklımıza ilk gelen şey yüz bakımı. Pürüzsüz bir cilde sahip olabilmek için doğru bir bakım rutini oluşturmak oldukça önemli. Peki ya vücudunuzun geri kalanı?

Vücudumuzdaki cildin de en az yüzümüzdeki cilt kadar bakıma ihtiyacı var. Çoğu insan duş almak ve duştan sonra biraz losyon sürmek gibi temel adımları takip eder. Oysa cildiniz bundan daha fazlasına ihtiyaç duyar. Vücudunuzun enfeksiyon ve belirli hastalıklar için en büyük barikatınız; çevreye karşı ise birincil savunmanız olduğunu unutmayın. Doğru bir vücut bakım rutini ile cildinizin tamamının sağlığını destekleyin. Parlak ve sağlıklı bir cilde kavuşmanıza yardımcı olacak adımları izleyin.

Not: Eller, genellikle vücudun en fazla ihmal edilen bölümlerinden biri. Kuruyan ellere ne iyi gelir öğrenmek için yazımızı inceleyebilirsiniz.

Cildinizi temiz tutun

Kir, ter, parfüm, losyon, güneş kremi; hepsinin ciltten mutlaka temizlenmesi gerekir. Vücut bakımınız için uyguladığınız ürünlerin cildiniz tarafından emilmesi için onu öncelikle kalıntılardan ve kirden arındırın. Bunun için her gün duş almak isteyebilirsiniz. Ancak bu noktada ihtiyacınız olan şey sadece günlük duş değil, vücudunuz için doğru ürünleri kullanmalısınız. Cildinizi nazikçe temizleyecek sabunlar veya duş jelleri arayın. Sert içeriklere sahip vücut bakım ürünlerinden uzak durun.

Suyun sıcaklığına dikkat edin

Çok sıcak veya çok soğuk su ile duş almak cildinizin kurumasına ve hassaslaşmasına neden olur. Duş sıcaklığınızı daima ılık olacak şekilde ayarlayın. Ayrıca cildinize karşı daima nazik davranın. Çoğumuz vücudumuzdaki cildi, yüzümüz kadar önemsemeyiz. Oysa cildinizin tamamı genellikle benzer özelliklere sahiptir. Yani hassas bir cilde sahipseniz vücudunuz da benzer ilgiyi hak ediyor demektir.

Peeling’i unutmayın

Peeling, vücut bakım rutinine dahil etmeniz gereken önemli adımlardan biri. Bu yolla ölü cilt hücrelerini temizlemek daha parlak ve yumuşak cildi ortaya çıkarmak için oldukça etkili. Peeling için cildinizdeki deriyi nazikçe soyacak hassas içerikler tercih etmeye özen gösterin. Bu noktada kaliteli ürünler veya doğal karışımlardan yardım alabilirsiniz.

Doğru ve nazik bir şekilde tıraş edin

Fazla tüylerinizden kurtulmak için eğer onları tıraş ediyorsanız başlamak için duşun sonunu bekleyin. Su cildinizi yumuşatarak daha konforlu bir tıraş sağlar. Ayrıca tıraş bıçağı veya makinenizin tahrişe neden olmadan sorunsuz bir şekilde cildinizde kayabilmesi için bir tıraş kremi kullandığınızdan da emin olun. Kaliteli ürünler tercih edin ve cildinize karşı nazik olmaya devam edin.

Nemlendirin

Cilt temizliği, peeling ve tıraş gibi vücut bakım rutini adımlardan sonra iyi bir nemlendirici uygulama vakti. Cildiniz tam kurumadan yani hala nemliyken cilt tipinize uygun bir nemlendirici kullanın. Vücudunuz için nemlendirici seçerken temiz içerikli olduğundan emin olun.
Koltuk altı bölgesini unutmayın

Koltuk altı, cildin en sık ihmal edilen bölümlerinden biri. Oysa gün boyu havasız kalan bu bölgedeki cildin de nemlendirilmeye ihtiyacı var. Ayrıca genel vücut bakımı için de koltuk altı ferahlığının ve temizliğinin sağlanması büyük önem taşıyor. Bunun için deodorant seçimi konusunda hem aradığınız temizliği sağlayan hem de cildinize bakım yapan içerikler tercih edin. Rexona Klinik Koruma (Clinical Protection), yenilikçi teknolojisi ile tere karşı en güçlü korumayı sağlıyor. Parfüm teknolojisi kötü kokuyu ortadan kaldırıyor ve nemlendirici formülü günlük kullanım için cildinize yumuşacık bir dokunuş katıyor.

  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.