user
Balık Tüketerek Zayıflayın

Sıradaki içerik:

Balık Tüketerek Zayıflayın

e
sv

Vücudunuzu Şekle Sokacak Basit Egzersizler

Ekipman kullanmadan yapabileceğiniz bu egzersiz hareketler, yağ yakmak, kasları şekillendirmek ve vücudunuzu şekle sokmak için.. Tek ihtiyacınız olan ise kararlılık ve gün içinde kendinize ayıracağınız 10-15 dakika.

PLANK

Plank hareketi bir vücut ağırlığı egzersizidir. Plank için başlangıç pozisyonunuzu aldıktan sonra sağ kolunuzu ve sol bacağınızı havaya kaldırın. Sonra sol kolunuzu ve sağ bacağınızı aynı şekilde havaya kaldırın. Dengenizi bozmadan her pozisyonda en az 15 saniye beklemelisiniz. Daha sonraki egzersizlerinizde bu süre git gide artacaktır.

Plank egzersizi sayesinde tüm karnınızı çevreleyen karın kaslarınız, yan karın kaslarınız çalışır ve kuvvetlenir.

ŞINAV

Şınav hareketini doğru yapmak için plank pozisyonunun başlangıç olduğunu düşünün ve kendinizi kollarınızdan güç alarak yukarıya doğru kaldırın. Bu harekette önemli olan şey sırtınızı, kalçanızı ve bacaklarınızı aynı ve düz bir seviyede tutmaktır. Bu hareket ile birlikte kollarınız ve karın kaslarınız çalışacaktır.

MEKİK

Mekik için ilk olarak doğru bir vücut pozisyonu almak önemli. Yere yatıldığında baş yerde olmalı, karın da içeri çekilerek bel bölgesi yere iyice yapıştırılmaya çalışılmalıdır. Daha sonrasında parmaklar başımızda ki şakak bölgesine değecek şekilde konulmalı, dirsekler ise yanlara doğru açılmalıdır. Boynu öne doğru getirmeden vücut ile aynı anda ve aynı pozisyonda olacak şekilde vücut yukarı doğru kaldırılmalıdır. Son olarak yukarı çıktığınızda 2 saniye bekleyin. Pozisyonunuzu hiç bozmadan yavaşça yere doğru inin. Mekik çekerken karşınızdaki bir yere devamlı bakabilirsiniz bu sayede konsantrasyonunuz artacaktır.

KÖPRÜ HAREKETİ

Harekete başlarken yere sırt üstü uzanmanız gerekmektedir. Ayak tabanlarınız yerde ve kalça hizasında açık, dizleriniz de kırık bir pozisyonda kalmalı. Eller ve kollarınız yan tarafa uzanacak şekilde belinizi yavaşça yukarı kaldırıp tekrar yavaşça aşağıya indirmeniz gerekiyor. Bu hareketle birlikte kalça kaslarınız çalışacaktır.

SQUAT

Squat hareketi tamamıyla dengeyle ilgilidir. Kollarınızı, omuz genişliğinde açarak topuklarınız üzerinde durmalısınız. Sonrasında sanki bir sandalyeye oturuyormuş gibi yavaşça oturup tekrar yavaşça kalkıyorsunuz. Bacaklarınızın ve ayaklarınızın düz bir çizgi üzerinde olmasına dikkat etmelisiniz. Hareketi yaparken, kollarınızı fotoğraftaki gibi tutabilirsiniz. Aşağıya doğru indiğinizde, kendinizi olabildiğinizce yavaş bir şekilde yukarı doğru çekmeye başlamalısınız.

  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.