user
Eşle Yeniden Randevulaşabilmek

Sıradaki içerik:

Eşle Yeniden Randevulaşabilmek

e
sv

Vücut Tiplerine Göre Gelinlik Önerileri

Her gelin düğününde çok güzel olmak ister. Bunun için ise en önemlisi doğru gelinliği seçmek…

Kısa boyluysanız…
Kısa boylu gelinlerde tek parça modeller tercih edilmelidir. Yukarı kısımda yoğunlaşan ve aşağıya doğru inen işlemeler sizi olduğunuzdan daha uzun gösterecektir. Ayrıca kısa model gelinlikler minyon tipli gelinlerde çok şık durur. Bedeniniz 36-38 ve damat adayı ile boy farkınız az ise bazı kabarık modelleri de tercih edebilirsiniz ama yine de aşırı kabarık olmamasına dikkat etmekte fayda var. Minyon ve narin görüntünüzün üzerinde aşırı kabarık bir gelinlik hoş durmayacaktır. Ayrıca V yakalı modeller de çok hoş olacaktır. Saç modeli olarak ise topuz yaptırarak boyunuzu olduğundan daha uzun gösterebilirsiniz.

 

İri göğüslüyseniz…

Etek – üst gelinlikleri tercih etmelisiniz. Üstteki bölümde muhakkak askılı model kullanılmalı, eteklerde ise çanak modeli seçilmelidir. Dekolte ve straplez gelinlikler sizin için uygun olmayabilir. Üst kısmı işli, çiçekli modeller sizin için daha uygun olacaktır. Unutmayın iyi bir iç çamaşır yardımı ile ideal görüntüye kavuşabilirsiniz.

Zayıf ve uzun boyluysanız…

Zayıf ve uzun boylu iseniz istediğiniz her tür modeli seçebilme şansınız oluyor ama biz size balık ve A model gelinlikler tercih etmenizi öneririz. Seçiminizde ise belirleyici faktör ruh ve hayat tarzınızın öncelikleri olmalıdır. Özellikle kabarık tüllü modeller ile prenses görünümünü yakalayabilirsiniz. İki parçalı modeller de sizin için idealdir.

 

Kollarınız kalın ise…
Uzun kollu veya straplez düz ve taşlı bir beden üstüne, kalın desenli bir dantelden uzun duvak hoş olabilir. Böylelikle kollarınızın arka tarafta kalan kalınlığını duvak ile örtmüş olursunuz.

Beliniz kalın ise…
Tek parçalı gelinlikler veya etek üst olup balenli ve korsajlı uzun gelinlikler tercih edebilirsiniz.

 

Büyük beden gelinlik modeli seçimi nasıl yapılır?
Tek parçalı ve robadan şifonlar kullanılarak beden ölçüleri kaybedilebilir, kollarda da uzantılar kullanılarak dikkatin farklı bir yere çekilmesi sağlanabilir. Göğüs altından başlayan drapelerle daha ince bir görünüm elde edebilirsiniz. Tek parça gelinlikler sizin için idealdir. Gelinliğinizin süslemelerinde ise daha sade ve küçük objeler kullanarak zarifliği yakalayabilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.