user
Pırlanta Dolgu Nedir?

Sıradaki içerik:

Pırlanta Dolgu Nedir?

e
sv

Yazın Ayak Bakımı Nasıl Olmalı

Yaz aylarında artan sıcaklıklar, kışın uzun süre kapalı kalan ayaklarımızın değişen mevsimler ile tırnak ve deride birçok farklı deformasyonlara maruz kalmaktadır. Kış aylarında normalden fazla terleyen ayaklarımız yaz ayına geldiğinde pek çok sorunu beraberinde getirebilir.
Özellikle vücudumuzda en çok terleyen ayaklarımız, havasız ve karanlık ortamlarda üremeyi seven mantarların en sevdiği alanlar olduğunu söyleyen Podolog Zehra Albayrak; “Dermatofit mantar enfeksiyonu tırnak altında ya da derimize yerleşerek istenmeyen koku ve kaşıntılara sebep olmaktadır. Bununla birlikte tırnak yapısının bozulması ve görüntüsünden ötürü yaz aylarında kullanacağımız sandalet ve açık terliklerimizi giymemizi engel olacaktır” dedi.

Rutin yapılan medikal ayak bakımlarının olası tırnak ve deri problemlerinde erken teşhis için oldukça önemli olduğunu vurgulayan Albayrak; “Yaz aylarında sıkça kullandığımız ortak kullanım alanları olan havuzlar da ayak sağlığımızı tehlikeye atacak ve bulaş riskimizi artıracak durumlardan kaçınılmalıdır” dedi.

Podolog Zehra Albayrak bu alanlarda daha dikkat edilmesi gerekenleri şöyle sıralıyor;

-Hijyen kurallarına uyulan ve düzenli kontrolleri sağlanan havuzlar tercih edilmelidir.

-Girişinde ve çıkışında dezenfekte küvet / havuzu bulunmalı ve her seferinde kullanılmalıdır.

-Havuz kenarında çıplak zemine basılmamalı ve kendi terliklerimiz kullanılmalıdır.

-Özellikle sıcak olan beton zeminler ayak nemini fazlası ile çekeceği için topuk çatlaklarına sebep olacaktır. Ayaklar havuz sonrası kurutulmalı, riske karşı tırnak ve derimize antifungal ürünler kullanılmalıdır.

Bayram haftası için son dakika teklifini keşfet
Club Med
Yeni bir güç, yeni bir performans, yeni bir tasarım.
DS Automobiles
by Taboola
-En önemlisi ise yaz aylarında serinlemek için mümkün oldukça deniz tercih edilmelidir ki şifa kaynağı olan bol doğal tuz içeriği sayesinde; ayaklardaki ödemin atılmasına, içeriğinde bulunan yüksek mineralleri sayesinde nem dengesini korumasına ve sahilde kum üzerinde yapılan kısa yürüyüşlerin doğal peeling etkisi ile deri elastikiyetini arttırmaktadır. Fakat yürüyüş sonrası mutlaka deri yapınıza uygun nemlendiriciler kullanmalısınız.

-Yaz aylarında bol su teması ile hızlı uzayan tırnaklarımız için 3 haftada bir ayak bakımlarınız düzenli olarak yapılmalı ve düzenli nemlendiriciler kullanılmalıdır.

  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.