user
Bir hata yaptığını fark ettirmenin 5 yolu

Sıradaki içerik:

Bir hata yaptığını fark ettirmenin 5 yolu

e
sv

Yazın Beyaz Tenli Kadınlar İçin Cilt Bakımı

Kadınlar arasında beyaz tene sahip olmak bir çok kadın için büyük bir ayrıcalıktır. Genellikle beyaz tenli kadınlar her türlü makyaj, saç rengi hatta kıyafetler bile uyum sağlayabilmektedir. Hâl böyle olunca da bir çok kadının belki de en büyük hayaliydi, beyaz tene sahip olmak.

Ancak güzel ve alımlı olduğu kadar beyaz tenin cilt bakımı da oldukça zordur. Beyaz tene sahip olan kadınların genetik yapıları oldukça hassas ve incedir. Dış etkenlere karşı beyaz ten, esmer tene nazaran daha çabuk lekelenir, kırışır ve morluklar da daha fazla oluşur. Kısacası zayıf cilde sahip kadınların cilt bakımı da bir hayli zor ve zahmetlidir.

Rüzgar, soğuk hava ve güneş gibi etkenler beyaz tene sahip olan kadınların ciltlerine daha fazla bakım yapmalarına teşvik eder. Özellikle de yazın tatilde sıcak aylarda, güneş kremi kullanmaları yaşayacakları cilt problemlerini en aza indirmek için oldukça önemlidir. Yazımızın devamında “yaz aylarında beyaz tenli kadınlar için cilt bakımı nasıl olmalı? “ Sorusunun cevabını en ince ayrıntısına kadar bulabilirsiniz.

Beyaz Tenli Kadınlar İçin Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Beyaz tenin ihtişamı tartışılmaz bile. Günümüzde bir çok kadın da beyaz tene sahip olmasa bile cilt tonunu açıcı kremler ve cilt tonu açıcı maskelerden medet ummaya devam ediyor. Beyaz tene sahip olan ya da cilt tonunu açarak beyaz teni elde eden kadınlar için ekstra cilt bakımı önerilerini sizler için araştırdık ve sitemizde yer verdik. Uyguladığınız zaman %100 faydasını görebileceğiniz, bu sayede de beyaz tenden yana asla mustarip olmayacağınız beyaz ten cilt bakımı tüyolarını şöyle sıralayabiliriz;

Güneş kremi; Güneş kremleri güneşin zararlı ışınlarının cildimize zarar vermemesi için dört mevsim kullanılması gereken önemli bir kremdir. Ten renginiz ne olursa olsun kırışıklıklardan, cilt lekelerinden ve hatta cilt hastalıklarına bile güneş kremi ile müdahale edebilirsiniz. Ancak ten renginize ve yaz mevsimine göre güneş kremi faktörü seçiminizi sınırlandırmanız gerekebilir.
Nemlendirici maske; Nemlendirici maskeler hayatımızın vazgeçilmez cilt bakımı olarak çıkıyor, karşımıza. Özellikle de beyaz tene sahipseniz, nemlendirici maskelerin cildimize sunduğu alternatifleri asla kaçırmamanızı öneriyoruz.
Yüz Temizleyici; Özellikle günün sonunda makyaj kalıntılarından kurtulmak cilt bakımı için gereklidir. Yüz temizleyicileri mutlaka hayatınızdan eksik etmemenizi tavsiye ediyoruz.
Beslenme; Sağlıklı beslenerek cilt deformasyonlarını ve cilt lekelerini kontrol altına alabileceğinizi biliyor muydunuz? Öyleyse beslenmenizde sebze ve meyvelere bol bol yer verin.
Su tüketimi; Cildinizin nem dengesini en doğal yollarla karşılamak için yapmanız gereken günde en az 8 bardak su tüketmek olacaktır.

Beyaz Tenli Kadınlar Kızarmadan Nasıl Bronzlaşır?

Acele Etmeyin; Beyaz tene sahip olan kadınların bir çoğu ne yazık ki bronzlaşayım derken cilt kızarıklıkları yaşayabiliyor. Bunun önüne geçmek adına güneşte en fazla 15 dakika kalmanızı ve 50 faktör içeren bir güneş kremi kullanmanızı tavsiye ediyoruz.
Tatil öncesi peeling yapın; Peelingler ciltteki ölü tabakaların dışarı atılmasında oldukça etkilidir. Tatil öncesinde uygulayacağınız peeling çok daha çabuk bronz olmanızı sağlayacaktır.
Dudaklarınızı koruyun; Beyaz tene sahip olan kadınların dudakları da oldukça hassas olduğu için bronzlaşmadan önce mutlaka dudaklarınıza da nemlendirici sürmeniz oldukça önemlidir.
Cildinizi nemlendirin; SFB içeren güneş kremleri kullanarak, sağlıklı bir şekilde bronzlaşa bilirsiniz.

Beyaz Tenli Kadınlar Nasıl Güneş Kremi Kullanmalı?

Güneş kremleri hangi tene sahip olursanız olun mutlaka beklentilerinizi karşılaya bilecek şekilde üretilmiştir. Fakat güneş koruma faktörü yüksek olan kremler, daha çok beyaz tenliler için uygundur. SPF 40-50 olan güneş kremlerini güneşe maruz kaldığınız süre içerisinde en fazla 4 saate bir yenilemeniz gerekmektedir. Bu sayede cildiniz zarar görmeden sağlıklı bir şekilde bronzlaşa bilirsiniz.
Beyaz Tenli Kadınlar İçin En İyi Güneş Kremleri

Güneş kremi seçimi yaparken özellikle de beyaz tenlilerin en çok dikkat etmeleri gereken nokta kesinlikle güneş kreminin faktörleridir. Örneğin düşük korumaya sahip olan güneş kremleri cildinizde yanıklara ve lekelere sebep olabilir. Bunu engellemek için sizler için derlediğimiz yaz tatili için koruyucu ve etkili güneş kremlerini tanıyarak bu yaz tatilini en mükemmel bir şekilde geçirebilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.