user
Siyah nokta temizleyici 5 doğal yöntem

Sıradaki içerik:

Siyah nokta temizleyici 5 doğal yöntem

e
sv

Yüz Germe (Facelift)

Yüz germe, sarkmaları ve kırışıkları gidererek daha genç bir görüntü sağlar. Yüz germe fiyatlarında cilt dostu bir hizmet almak için zamanı ertelemeyin!
Yüz Germe (Facelift) Nedir?

Yüz germe (facelift); yer çekimine karşı gelemeyen yüz bölgesinde oluşan kırışıkları, sarkmaları gideren ve yüzün daha genç, daha sağlıklı görünmesini sağlayan işlemlerdir. İnsanoğlu yeryüzüne geldiği andan itibaren güzel görünme ve her daim genç görünme hevesinde olmuştur. Bu nedenle geçmişten günümüze değin, moda sektöründen sağlık sektörüne kadar birçok alanda yeni keşifler yapıldı. Kimi zaman makyaj ile göz yukarı kaldırılırken; kimi zaman ise kapatıcılar ile yüzdeki sorunlar giderilmeye çalışıldı. Günümüz 21.yüzyıla gelindiğinde ise doğal görünmeyi sağlayan operasyonlar ile gençliğin sırrının yakalandığını görmekteyiz.

Germe işlemleri yüze yapıldığı gibi vücudun belirli noktalarına da yapılma imkanı sağlar. Son teknolojik cihazlarla güzelliği birleştiren operasyonlar sayesinde, ciltte hem genç bir görünüm elde edilmekte hem de doğal ve estetik bir görünüm ile kalıcılığı sağlamaktadır.
Yüz Germe Bandı Nedir?

Ameliyatsız işlemlerde kullanılan yüz germe bandı, kırışıklıkları azaltıcı, yüzün gergin görünmesini sağlayan, sarkmaları engelleyen aparata denir. Bu bandı kullanmadan önce yüzün temiz olduğundan emin olunmalıdır. Şakaklara yapıştırılan ipler yukarı doğru çekilerek bir süre yüzün gergin kalması sağlanır. Ardından ip çıkarılarak atılır. Genellikle doktor tavsiyesi üzerine kullanılması tercih edilmelidir. Ameliyatsız işlemden sonra düzenli kullanıldığında, yüzdeki yaş alma belirtilerinin yok olmasına, gerginliğin artmasına ve daha estetik bir görümün oluşmasına katkı sağlar.
Yüz Germe Yöntemleri Nelerdir?

Yapılan işleme ve kişinin isteklerine göre ameliyatsız işlemler yapıldığı gibi ameliyat ile de yüzün gerilmesi sağlanır. Kişiye özel olarak seçilen işlemin birden fazla yöntemi vardır. Bunlar;
1- Ameliyatsız Yüz Germe Yöntemleri

Kilit Askı ile Germe İşlemi (Fransız Askı)
Fokus Ultrason ile Yüz Germe
Thermage ile Facelift Uygulaması
Altın İğne Facelift Uygulaması
Sıvı Yüz Germe
Endopeel Yüz Germe
İple Cilt Gençleştirme İşlemi
Örümcek Ağı Uygulaması
Yüz Mezoterapisi
Dolgu Enjeksiyonu ile Facelift Uygulaması
Saten Facelift Uygulaması

2- Ameliyat ile Yüz Germe Yöntemleri

Klasik Germe (Facelift) Uygulaması
Mini Germe (Facelift)
Orta Yüz Germe Ameliyatı
Alt Yüz Germe
Tam Yüz Germe (Facelift)
Endoskopik Yüz Germe
Derin Plan Facelift
Kompozit Germe (Facelift)
SMAS (Süperfisyal Musküloaponörotik Sistem) ile Facelift Uygulaması

ameliyatsız-yuz-germe
Ameliyatsız Yüz Germe Yöntemleri Nelerdir?

Birbirinden farklı ameliyatsız yüz germe işlemleri bulunmaktadır.
Kilit Askı ile Germe İşlemi (Fransız Askı)

Diğer adı Fransız askı olan kilit askı yönteminde erimeyen, esnek kırçıllı iplerin dokulara sıkı bir şekilde tutulmasıyla yüz ve boyun bölgesindeki kırışıklıkların, sarkmaların giderilmesi işlemidir. Bu işlemde yüz ovali belirgin hale getirilir, kaş yukarı kaldırılarak estetik bir görünüme kavuşturulur. Ayrıca çene hattındaki sarmaların giderilmesi sağlanır.
Fokus Ultrason ile Yüz Germe (HIFU)

Fokus ultrason, son teknolojik cihaz MF-HIFU sistemi ile gerçekleştirilen işlemde, mikro ve makro odaklanma özelliğiyle, cildin dermiş tabakasını ısı ile sıkılaşarak toparlanmasını sağlamaktadır. Termal ısı enerjisini, farklı derinliklerde odaklanan bölgeye göndererek cildin gerilmesini, sarkmaların giderilmesini sağlar. Ciltte kollajen üretimini arttırır ve anti aging etkisi oluşturur. Genellikte tek seansta gerçekleştirilen fokus ultrason işlemi, ileri seviyedeki sarkmalarda 2. seans ve 3.seanslar olarak da devam etmektedir.
Thermage ile Facelift Uygulaması

Thermage ile facelift uygulaması, radyofrekans dalgalarının cilt altındaki dokunun kollajen artımı sağlayarak, yüzdeki gerginliğin artması ve derideki sarkma görüntüsünün giderilmesini sağlar. Ameliyat gerektirmeden yapılan thermage uygulaması, dudak, göz, karın, kol, yüz, kalça ve bacak olmak üzere birçok bölgenin sıkılaşmasında faydalıdır. Ayrıca cildin tazelenmesine, canlılık kazanmasına ve pürüzsüz görünmesine yardımcı olur.
Altın İğne Facelift Uygulaması

Medikal cilt bakımı yöntemlerinden biri olan altın iğne uygulaması yaşlanma belirtilerini, kırışıklıkları, gıdı, boyun, dekolte bölgesindeki sarkmaları giderilmesine ve cildin daha genç görünmesine yardımcı olur. Yüz bölgesindeki gözaltı morluklarını gidermekte, ince kırışık görünümünü azaltmakta, yara ve izlerinin giderilmesinde fayda sağlar. Altın iğne uygulaması yalnızca yüz bölgesinde değil; aynı zamanda vücuttaki deformelerin ve sarkıklıkların yok olmasına ve çatlakların giderilmesine de katkı sağlar.
Sıvı Yüz Germe

Bir diğer adı ‘likit face’ olarak adlandırılan sıvı yüz germe uygulaması yaşın ilerlemesiyle birlikte meydana gelen sarkıklıkları deri altı dokusuna, hyaluronik asit gibi cilde zarar vermeyen dolgu maddelerinin enjekte edilmesidir. Bu işlemde kırışıklık çizgilerinin kaybolması ve sarkıklıkların yok olması hedeflenmektedir. Böylelikle cildin kaybettiği genç görünüm yeniden kazanılır.
Endopeel Yüz Germe

Ameliyatsız gençleştirme yöntemlerinden biri olan endopeel uygulaması, cilt yüzeyinde kas gerilimi oluşturarak, cildin daha gergin bir hale gelmesini sağlayan ‘endopeel’ maddesi vücutta karbolik asit oluşturmaktadır. Yüze enjekte edilen endopeelin oluşturduğu karbolik asit, 24 saat içinde %95’i vücuttan atılmaktadır. Sadece kaslara yapılan endopeel, yüze yaptığı peeling etkisi ile içten dışa doğru yarattığı etki ile cildin yenilenmesini, sıkılaşmasını ve genç bir görünüm kazanmasını sağlar. Cilt kalitesinin artmasına, sigara çizgilerinin azalmasına, boyundaki lifting artımında belirgin sonuçlar yaratır. Herhangi bir dolgu etkisi olmamakla beraber, yapılan endopeel etkisi 8 ile 10 ay arasında devam etmektedir.

ameliyatsiz_yuz_germe
İple Cilt Gençleştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Lokal anestezi altında alerjik etki yaratmayan iplerin cilt altında çapraz bir konumda olacak şekilde enjekte edilmesiyle gerçekleştirilen işlemdir. Elastikiyetini kaybeden cildin, deri altında yeniden kolajen üretimi arttırılarak, sıkılaştırıcı özelliği ile anti aging ve lifting etkisi oluşturması sağlanır. Ortalama olarak 6 ay kadar kalan ipler, kırışıklıkları giderme, cilt yenileme ve sarkmaları engelleme özelliği 2 yıl kadar devam etmektedir.
Örümcek Ağı Uygulaması

Ameliyatsız gençleşme yöntemlerinden biri olan örümcek ağı uygulaması, lokal anestezi altında kısa ve ince birçok ipin alt dokuya yerleştirilmesiyle gerçekleştirilir. Bu işlemde cilt sarkmaları, yaşlılık belirtileri, kırışı gibi problemlerin ortadan kalkması amaç edinmektedir. Örümcek ağı uygulaması sayesinde cildin elastikiyeti arttırılır, kolajen üretimi sağlanır ve yüzün gerginliği arttırılır. Böylelikle cildin daha genç ve daha sağlıklı bir görüntüye kavuşması sağlanır.
Yüz Mezoterapisi

Yüze yapılan mezoterapi işlemi, aminoasit, enzim, mineral ve vitaminlerin karışımının cildin orta tabakasına enjekte edilmesiyle gerçekleşir. Bu işlem sayesinde, kişinin yüzünde meydana gelen, yaşlanma belirtileri ve sarkmaları, güneş lekeleri, leke tedavileri, gözaltı morlukları ve gözaltı torbaları giderilir. Ayrıca vücutta oluşan çatlaklarının yok olmasına, kronik ağrıların azalmasına, saç dökülmelerin azalmasına yardımcı olur.
Dolgu Enjeksiyonu ile Facelift Uygulaması

Medikal estetik yöntemlerinden biri olan dolgu enjeksiyonu ile facelift uygulaması, hyalüronik asit bazlı dolgu ürünlerinin enjeksiyon yöntemiyle kırışıkların giderilmesinde, yüzdeki ince çizgilerin giderilmesinde ve elmacık kemiklerin belirginleştirilmesinde kullanılan işlemlerden biridir. Yüzde yarattığı lift etkisi ile yüzün gerginliğini arttırır ve daha genç bir görünüm sağlar. Yaklaşık 10- 15 dakika arasında süren işlemin kalıcılığı ortalama 6 aydır. Kişi dilediği zaman yeniden işlemi gerçekleştirebilme olanağı sağlar.
Saten Facelift Uygulaması

Ameliyatsız germe işlemlerinden biri olan saten germe, genetik veya yaşın ilerlemesi nedeniyle dermis tabakasındaki pasif haldeki dokuların harekete geçirilmesidir. Saten facelift uygulaması ile ciltteki sarkıklıklar giderilir, kırışıklık belirtileri azaltılır, cilt altında yenilenme geri kazanılır ve pürüzsüz bir cilt elde edilir.

yuz-germe-ameliyatı
Ameliyat ile Yüz Germe Yöntemleri Nelerdir?
Klasik Germe (Facelift) Uygulaması

Yıllardır gelişerek yeni yöntemleriyle yapılmaya devam eden klasik yüz germe operasyonunda kulağın ön ve arka bölgesinden kesiler atılarak derinin gerilmesidir. Az miktarda iz bırakabilen bu operasyonda kesi, saçlı derinin altına yapıldığında izin görünme ihtimali yoktur.
Mini Germe (Facelift)

Günümüzde belirli noktalarda minimal olarak gerçekleştirilen germe işleminde daha az kesi ile daha fazla bölgenin gerilmesi işlemidir. Bu yöntemde gıdı, yanak ve alt yüz kısmını hedeflenerek germe işlemi sağlanır. Sarkma ve yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırır ve cildin elastikiyetinin artması sağlanır.
Orta Yüz Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Yüzün orta bölgesinde kaybedilen hacim kaybının giderilmesi işlemidir. Yüzün orta kısmında yer alan yumuşak dokunun çekilmesiyle gerçekleşir. Göz kapağı ve elmacık kemiklerinin gerginleşmesini sağlayan operasyonda yaşlanma belirtileri, hacim kaybı ve sarkmadan ortadan kaldırılır. Ayrıca yanakların alt kısmının daha belirgin bir görüntü almasını sağlar.
Alt Yüz Germe

Genel anestezi altında gerçekleştirilen işlemde çene kenarlarının, boyun kısmının ve yanak bölgesinin alt kısmının; liposuction, askılama, çene ucu protezi veya yağ enjeksiyonu yöntemiyle gerilmesi işlemidir. Bu operasyonda yaş veya genetik nedenlerden yüzde bozulan oval şekli geri kazandırılır, ciltte meydana gelen sarkmalar ve kas gevşemeleri giderilir. Böylece kişinin daha genç bir görünüm kazanması sağlanır.
Tam Yüz Germe (Facelift)

Genellikle ileri yaştaki kişilere yapılan tam yüz germe operasyonunda, yağ dokularının anatomik olarak belirlenen bölgelere çekilerek asılması yöntemidir. Bu yöntem sayesinde, düşük kaşlar, alın çizgileri ve belirginleşen derin çizgiler yok edilir. Kaybolan çene kontörü belirginleştirilir ve kırışıklıklar ortadan kaldırılır. Yaşın ilerlemesiyle oluşan sarkık ve mutsuz görüntü yerine; dinç, canlı ve genç bir görünüm kazanılır.
Endoskopik Yüz Germe Nasıl Yapılır?

Endoskopik orta yüzü germe ve endoskopik alın germe operasyonlarının birleştirilmesiyle yapılan operasyonda, şakak bölgesinden ve alt göz kapağının dış kenarlarına kesiler atılan yapılan gevşek ve sarkık formdaki yüzü toparlama işlemidir. Deri altından gevşeyen kasların sıkılaştırılmasıyla cildin gençleşmesini ve daha sağlıklı bir görünüm kazanmasını sağlar.
Derin Plan Facelift Uygulaması

Geniş görüş ve derin doku planlayarak yapılan derin plan facelift uygulamasında, şakak bölgesinden itibaren kulak çevresinin tamamının ve saç bölgesinin içerisine doğru kesi açılarak yapılan işlemdir. Tüm yüz bölgesinde ve üst boyun bölgesine uygulanan operasyon genellikle yaşı ileride olan 50 yaş ve üzeri kişilerde yapılır. Kalıcılığı uzun süren ve deri fazlalıklarının ortadan kalkmasını sağlayan doğal cilt gençleştirme etkisi vardır.
Kompozit Germe (Facelift)

Klasik yöntemlerle giderilemeyen elmacık kemiği üzerindeki yağ sarkmalarını ve burun kenarındaki belirgin halde bulunan çizgilerin kasların gerilimi ve yağ dokularının düzeltilmesi ile gerçekleştirilen operasyon yöntemidir. Yaşlanmanın en çok belirgin olduğu orta yüz bölgesinde yapılarak cildin daha genç görünmesi hedeflenmektedir.
SMAS (Süperfisyal Musküloaponörotik Sistem) ile Facelift Uygulaması

Yüzün derinliklerinde kas ve zar bileşimi olan dokunun sıkılaştırılmasıyla burun kenarlarında ve dudak köşelerine doğru uzanan çizgilerin ortadan kaldırılması işlemidir. Bu işlem sayesinde, yüzün gerginliği arttırılır ve sarkmalar giderilir.

yuzgerme-operasyonu
Ameliyatsız Yüz Germe Nasıl Yapılır?

Genellikle operasyon gerçekleştirmeden sarkıklıkların ve kırışıklıkların giderilmesini talep eden kişilerde enjeksiyon ile uygulanmaktadır.
Ameliyat öncesi ve sonrası sürecinin daha hızlı bir şekilde görünmesi sağlamaktadır.
İlk olarak yüzün hangi bölgelerinde, hangi germe (facelift) işleminin uygulanması gerektiği tespit edilir.
Mimik kaslarına ve deri altında gevşeyen dokulara üç boyutlu olarak yüzün simetrik duruşuna göre şekil verilir.
Bu şekil verme işleminde dokuların mevcut yerinden eski haline getirilerek tüm dokuların yenilenmesini ve gençleşmesini sağlar.
Ameliyatsız yüz germe yöntemleri kimi kişilerde ip askı tekniği ile yapılırken, kimilerinde saten facelift uygulamasıyla veya yüz mezoterapisi uygulamasıyla sağlanır.
Tercih edilecek yöntem kişinin yüzünde meydana gelen deformelere bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.

Yüz Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Genel anestezi altında veya lokal anestezi altında yapılan yüz germe ameliyatı, yapılacak olan yönteme göre kesiler atılar.
Uygun görülen yönteme göre şakak bölgesinden kesiler atılarak gevşeyen kasların sıkılaştırılması yapılır.
Kulak arkası veya saçlı bölgeye doğru kısa kesiler atılarak sarkıklığın giderilmesi sağlanır.
Alın germe ve göz kapağı operasyonlarında alın bölgesinden ve göz kapağından kesiler atılarak operasyon gerçekleşir.
Kişinin bir gece kontrol amacıyla hastanede kalması beklenir.

Cilt Gençleştirme Ameliyatı Sonrası Süreç Nasıldır?

Hasta en fazla bir gün kontrol amacıyla hastanede yatırılır. Yüzde geçici morluklar ve şişkinlikler oluşmaktadır. Kişinin yaşamına devam etmesini engellemeyerek, ameliyatın 2. günü itibariyle sosyal yaşamına devam edebilir. Ameliyattan sonra tam iyileşme sağlanana kadar ağır egzersizler yapmaktan kaçınılmalı ve direk güneş ışınlarına maruz kalmamaya dikkat edilmelidir.
Yüz Germe Ameliyatı Kalıcı Mıdır?

Birbirinden farklı olarak uygulanan germe yöntemleri ciltteki kolajen seviyesini en yüksek dereceye çıkararak cildin kısa bir süre değil, uzun bir süre sıkı ve dinç görünmesini sağlar. Yapılan operasyon sayesinde ortalama olarak 2 yıl kalıcılık sağlamaktadır. Ancak kişinin yaş ve cilt analizleri dikkate alındığında 4 ile 6 yıla kadar da kalıcılığın olduğu söylenebilir.
Yüz Germe Sonrası İz Kalır Mı?

Ameliyatsız olarak yapılan işlemlerde ince uçlu iğneler yardımıyla yapıldığından genellikle herhangi bir iz kalmamaktadır. Kişi aynı gün iz olmadan yaşantısına devam etmektedir. Sadece hafif bir kırmızılık meydana gelmektedir. Ancak gün içerisinde kırmızılıklar geçerek, yalnızca genç ve gergin bir görüntü oluşur. Yüz estetiğinde ameliyat ile gerçekleştirilen yöntemlerde ise minik kesiler yardımıyla gerçekleştirildiğinden ameliyat sonrasında iz görünmektedir. Ancak doktorun önerdiği kullanılan jel krem desteğiyle kısa bir süre sonra geçmektedir. Kimi kesiler ise saçlı derinin olduğu bölgeye yapıldığından kreme de ihtiyaç kalmamaktadır.
Yüz Germe Ameliyatı Sonrası Şişlik Ne Zaman Geçer?

Ameliyat sonrası yüzde şişkinlikler ve morluklar oluşmaktadır. Ancak, en fazla 72 saat içerisinde ise oluşan morluk ve şişkinlikler kendiliğinden geçmektedir. Geriye, daha genç bir görünüme ve daha sağlıklı bir duruşa sahip bir yüz ifadesi kalmaktadır.

  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.