user
Türkiye’nin En Popüler Mavi Yolculuk Rotaları

Sıradaki içerik:

Türkiye’nin En Popüler Mavi Yolculuk Rotaları

e
sv

Avrupa’nın En Popüler 7 Adası

Milos Adası, Yunanistan

Ankete göre sadece Avrupa’nın değil, dünyanın da en iyi adaları kategorisinde ilk sırada yer alan Milos, Yunan adalarına özgü beyaz evler ve yel değirmenleriyle kaplı volkanik bir ada olma özelliği taşıyor. Sahip olduğu yetmişten fazla plajıyla yaz aylarında deniz tatili yapmak isteyenlerin ziyaret ettiği adada, özellikle Beyaz Kapadokya olarak bilinen Sarakiniko Plajı dikkat çekiyor.

Madeira, Portekiz

Atlas Okyanusu’nda, Portekiz’e bağlı özerk bir bölge olan Madeira Adaları, Avrupa ve dünya genelinde popüler olan tropik adalar arasında yer alıyor. Palmiye ve bambu ağaçlarının kapladığı yollarda uzun yürüyüşler yapıp, yöresel şarapların tadına bakabileceğiniz bu adada doğaya ve denize doymak mümkün.

Sicilya, İtalya

Akdeniz’in en büyük adası olan ve İtalya’nın güneyinde yer alan Sicilya, aynı zamanda ülkenin beş özerk bölgesinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Çiçeklerle bezenmiş sokakları, denize açılan konakları, zeytinyağına bandırılarak yenilen ekmeklerin leziz tadı Sicilya’yı sevmeye yetiyor. “Baba” filmiyle adını duyuran adada, filmin Sicilya sahnelerinin çekildiği Savoca Köyü ise kesinlikle görülmeye değer.

Hvar Adası ve Dalmaçya Kıyıları, Hırvatistan

Adriyatik Denizi’nde yer alan Hvar Adaları, Avrupa’nın en güzel plajlarına ev sahipliği yapmasının yanı sıra, sahip olduğu bakir doğasıyla da ziyaretçilerini büyülüyor. Üç bölgeden oluşan ve Hırvatistan’ı popüler kılan Dalmaçya Kıyıları ise masmavi denizi, doğa harikası plajları ve huzurlu atmosferiyle herkesi kendine hayran bırakıyor.

Mallorca, İspanya

Akdeniz’in en güzel adalarından olan ve İspanya’nın da en popüler tatil destinasyonlarından olan Mallorca, tarihi ve doğal güzellikleriyle dikkatleri üzerine çekiyor. Muhteşem plajlara ev sahipliği yapan adada yemyeşil bir doğa sizleri bekliyor. Yeşi ve mavinin muhteşem uyumuna şahit olmak ve anı yaşamak için Mallorca nefis bir seçenek.

Rodos,Yunanistan

On İki Adalar’ın en büyüğü olan Rodos, komşumuzun en sevilen adaları arasında yer alıyor. Fethiye ve Marmaris’ten kalkan feribotlarla ulaşılabilen Rodos, sahip olduğu antik kentleri, birbirinden güzel plajları ve huzur veren doğasıyla ziyaret edilmeyi hak ediyor. Özellikle yaz aylarında harika bir deniz tatili sunan adada mutlu olmak kaçınılmaz.

Korsika, Fransa

Konumu itibariyle Akdeniz’de yer alan ve Fransa’ya bağlı bir ada olan Korsika, Fransa’nın güney doğusunda yer alıyor. Ormanlık alanları ve baş döndürücü güzelliğe sahip kumsallarıyla adından sıkça söz ettiren adada doğayla iç içe yürüyüş yapabilir, denizin ve temiz havanın tadını çıkarabilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.