user
Sütle Saç Maskesi Nasıl Yapılır? Sütle Saç Düzleştirme Tarifi

Sıradaki içerik:

Sütle Saç Maskesi Nasıl Yapılır? Sütle Saç Düzleştirme Tarifi

e
sv

Boyalı Saç Rengini Açmak İçin Doğal Yöntemler Nelerdir?

Boyalı saç rengi nasıl açılır? 6 yöntem makalemizde saçını boyayıp da yeni saç rengini beğenmeyenlere çeşitli önerilere yer verdik.

Bazen ani bir değişiklik isteğiyle saçımızı boyatırız fakat elde ettiğimiz sonuçtan memnun kalmayabiliriz. Boyalı saç rengi nasıl açılır? 6 yöntem makalemizde saçını boyayıp da yeni saç rengini beğenmeyenlere çeşitli önerilere yer verdik. Boyalı saçtan memnun olmama durumu her kadının başına gelebilir. Kuaföre gidip rengi kusturmak bir yöntemdir ancak saça zarar verir. Neyse ki saç rengini açan ucuz ve doğal tarifler mevcuttur!

Limon suyu

Boyalı saç rengi açmanın bir diğer kolay yolu ise limon suyudur. Sprey şişesine limon suyu doldurup tüm saçınıza sıkın ve güneşe çıkın. Sprey şişeniz yoksa limon sıkıcağında limonun suyunu sıktıktan sonra bu suyu ellerinizle tüm saça uygulayın. Sitrik asit güneşin etkisiyle saçın renginin açılmasını sağlar. Sonuçlar düzenli kullanımla her seferinde daha da artar. Saçınızın koyuluğuna bağlı olarak her gün, 1 ya da 2 hafta boyunca uygulanması gerekebilir.

Papatya çayı

Birkaç papatya çayı poşetini sıcak suya atıp 30-60 dk demleyin. Çay soğuduğunda içine birkaç yemek kaşığı saç kremi ekleyin. Duş yaparken bu papatya sulu saç kremini saçınıza sürün birkaç dk beklettikten sonra durulayın. Mümkünse, havayla kuruması için güneşte oturun. Bu yöntem bir gecede etkisini göstermez fakat düzenli kullanım sayesinde aşama aşama saç rengini açar.

Tarçın

Tarçın, tıbbi faydalarıyla meşhur olan bir bitki olmasına rağmen saç rengini açmakta da oldukça etkilidir. 3-4 yemek kaşığı toz tarçını saç kreminizle karıştırıp kalın bir macun yapın. Nemli saçınızı bunla kaplayın ve bone geçirin. Bir gece bekletin. Ertesi gün saçlarınızı yıkayın. İstediğiniz sıklıkta yapabilirsiniz, saçınıza zarar vermez.

C vitamini

C vitamini içindeki sitrik asit sayesinde saç rengini açar. Eczaneden temin edilebilir. 15-20 adet C vitamini kapsülünü ezin, toz haline getirin. Saçınız seyrekse daha az C vitamini yeterli gelecektir. İçine biraz kepeğe karşı şampuanla karıştırıp macun haline getirin. Nemli saça nazikçe masaj yaparak uygulayın. Saçınız boneyle sararak 1-2 saat bekletin. Su ile durulayın ve C vitaminin yan etkisi olarak meydana gelebilebilecek saç kuruluğunu önlemek için kozmetikçilerde bulabileceğiniz saç bakım kremini kullanın.

Deniz Tuzu

Kendi deniz tuzu karışımınızı hazırlayabilirsiniz. Yarım çay bardağı deniz tuzunu macun yapmak için bir miktar suyla karıştırın. Nemli saçınıza sürün ve güneş altında vakit geçirin. Sonrasında iyice yıkayın. Bu işlemle saç renginiz yavaş yavaş açılacaktır.

Bal

Bal doğal olarak az miktarda hidrojen peroksit içerir ve saça zarar vermeden saç rengini açar. 5 yemek kaşığı bal ile 4 yemek kaşığı saç kremini karıştırın. Saçınızı suyla hafifçe nemlendirin ve bu maskeyi saça iyice uygulayın. Eşit şekilde yayın ve bone takın. 8 saat saçınızda bekletin. Ardından yıkayın. İşlemi hızlandırmak için karışıma tarçın ya da limon suyu ekleyebilirsiniz. Saçınız seyrekse daha az bal ve saç kremi kullanabilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.