user
Bölgesel Zayıflama

Sıradaki içerik:

Bölgesel Zayıflama

e
sv

Burun Dolgusu

Burun dolgusu, burnunuzun ortasındaki bir yumru görünümünü azaltmak için burnunuzun etrafındaki derinin gerginleştirildiği ve kaldırıldığı kozmetik bir işlemdir. Burun dolgusunun günümüz itibariyle en çok talep gören estetik işlemler arasında yer aldığını rahatlıkla ifade etmek mümkün olmaktadır. Çünkü uzun süreden bu yana burun dolgusuna yönelik olarak pek çok farklı teknik ve yöntem geliştirilmiştir. Bu durum da doğal olarak burun dolgusunun daha başarılı bir şekilde hayata geçirilmesini mümkün hale getirmektedir.

Burun dolgusu, burnunuzun boyutunu küçültmeye yardımcı olan kozmetik bir işlem olmakla birlikte burnunuzun daha küçük görünmesi için cildinizin altındaki bağ dokusuna bir dolgu maddesi enjekte etmeyi içeriyor. Bu enjeksiyonlar, burun delikleri ve üst dudak dahil olmak üzere çeşitli alanlarda yapılabilir. Dolayısıyla son zamanlarda burun dolgusunun çok daha başarılı bir şekilde hayata geçirildiğini rahatlıkla ifade edebiliriz.

Burun Dolgusu Neden Önerilmektedir?

Burun dolgusu, burnun şeklini ve boyutunu düzeltmek için yapılan kozmetik bir işlemdir. Bu tür işlemler Rinoplasti veya burun şekillendirme olarak da bilinir. Burnun yeniden şekillendirme işlemi, geniş kapsamlı bir faaliyet alanını içine almaktadır. Bu işlem; burnun genişliğini ve uzunluğunu azaltarak veya artırarak burnunuzun profilini iyileştirmeye yardımcı olabilir. Ayrıca burnunuzdaki şişliği azaltmaya, çıkıntılı bir ucu düzleştirmeye ve burun deliklerini daraltmaya yardımcı olabilir.

Burun dolgusunun lokal anestezi altında uygulanan bir teknik olabileceği gibi kimi zaman farklı uygulamaların da devreye girdiği bir uygulama olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz. Günümüz koşullarında burunda yer alan sorunlardan kaynaklı olarak nefes almada güçlük ve ağrı durumlarıyla karşılaşmak mümkün olmaktadır. Burun dolgusu bu tarz durumlarda etkili bir performans ortaya koyduğu için son zamanlarda sıklıkla önerilmektedir. Bu aşamada profesyonellerin sürece dahil olması; beraberinde önemli kazanımları getirmektedir.

Burun Dolgusu Hangi Sonuçları Ortaya Koyar?

Burun dolgusu burnunuzun şeklini ve görünümünü iyileştirmeyi amaçlayan bir plastik cerrahi türüdür. Burnunuzdaki kıkırdak ve kemiğin çıkarılmasını veya yeniden şekillendirilmesini ve dış kulaklarınızın boyutunu, şeklini veya konumunu değiştirmeyi içerir. Bu, burnunuzun yüzünüzün geri kalanıyla daha simetrik ve dengeli görünmesini sağlar. Anormal şekilli bir burunla doğduysanız veya bir tarafınız yaralandıysa veya kırıldıysa da rinoplasti olabilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.