user
Çene Dolgusu

Sıradaki içerik:

Çene Dolgusu

e
sv

Dudak Dolgusu

Dudak dolgusu, dudakların dolgunlaştırılarak daha dolgun ve dolgun görünmesini sağlayan kozmetik bir işlemdir. Bu, dokunuzun en derin tabakasına restylane veya juvederm enjekte edilerek de yapılabilmektedir. Dudak dolgusu, dudakları daha dolgun ve şehvetli hale getirerek güzelleştirmek için kullanılan bir yöntemdir. Özellikle son zamanlarda dudak dolgusuna yönelik olarak teknik ve yöntemlerin gelişiyor olması çok daha etkili bir şekilde bu tarz uygulamaların hayata geçirilmesini mümkün kılacaktır.

Dudak dolgusunda sonuçlar doğal görünümlü ve uzun ömürlüdür. Dudaklardaki asimetrileri düzeltmek veya daha belirgin bir aşk tanrısı yay şekli oluşturmak için enjeksiyonlar da kullanılabilir. Bu işlem aynı zamanda, dermal dolgu maddeleri olarak da bilinen dudak büyütme için kozmetik bir işlemdir. Dudaklara hacim kazandırmak, şekil vermek veya dudak çevresinde belirginlik oluşturmak için dermal dolgu maddeleri enjekte edilir.

Dudak Dolgusu Neden Önerilmektedir?

Dudak dolgusu, dudak bölgesini yumuşak doku ile dolduran kozmetik bir işlemdir. Bu, yağ, sentetik malzeme veya her ikisi kullanılarak yapılabilir. Kullanılan dolgu tipi, hastanın ihtiyaçlarına ve istenen sonuca bağlı olacaktır. Bu işlem genellikle dudaklara hacim kazandırmak için veya dudak dolgunlaştırma işleminin bir parçası olarak yapılır. Dudak dolgusu, dudaklarınızın şeklini ve boyutunu iyileştirmek ve hatta bir dudak diğerinden büyükse asimetriyi düzeltmek için kullanılabilir.

Dudak dolguları, her biri kendi yararları ve sakıncaları olan birçok farklı formülasyona sahiptir. Bu aşamada kliniğiniz, hedeflerinize, cilt tipinize ve diğer faktörlere göre hangi tipin sizin için uygun olduğunu önerecektir. Bütün bu bilgiler ışığında dudak dolgusunun üst düzeyde bir görselliğin karşımıza çıkıyor olmasında ideal bir özelliğe sahip olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz.

Dudak Dolgusunun Yapılış Aşamaları Nasıldır?

Dudak dolgusunda ilk adım, bölgenin lokal anestezik enjeksiyonu ile uyuşturulmasıdır. Anestezinin etkili olması yaklaşık 10 dakika sürer ve işlem bittikten sonra yaklaşık bir saat kadar sürer. Bazı uzmanlar, tedaviden sonra şişmeyi azaltmak için bu süre zarfında buz paketleri de kullanabilir.

Uyuşma oluştuğunda, doktorunuz gerektiğinde ağzınızın her iki yanında küçük kesikler yapacak ve ağzınızın köşelerindeki veya dikkat edilmesi gereken diğer alanlardaki herhangi bir çöküntüye dolgu maddesi enjekte edecektir.

 

  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.