user
Yazın Beyaz Tenli Kadınlar İçin Cilt Bakımı

Sıradaki içerik:

Yazın Beyaz Tenli Kadınlar İçin Cilt Bakımı

e
sv

Duvar Kağıdı Nasıl Seçilir?

Öncelikle evinizin duvarlarının duvar kâğıdı için uygun olup olmadığını tespit etmelisiniz. Eğer duvarlarınızda kabaran pürüzlü yüzeyler varsa bu yüzeylerin törpülenmesi gerekmektedir. Aksi halde sağlıklı bir duvar kâğıdı uygulaması yapamazsınız.

Eğer duvarlarınızın kâğıt kaplama uygulamasına uygun olduğunu düşünüyorsanız keyifle bir dekorasyon mağazasının yolunu tutabilirsiniz. İlk olarak kullanımınıza uygun bir duvar kâğıdı türünü belirlemeniz gerekmekte. Kullanım alanına özel duvar kâğıtları üretilirken bunlar da kendi içlerinde türlere ayrılıyor. Boyanabilir, vinil, ipeksi, elyaf tabanlı, kabartmalı… Duvar kâğıdının kalitesini elinizle yoklayarak anlamanız mümkün değildir. Ev için kullanılan duvar kâğıdının kalitesi üzerindeki vinil miktarı ile belirlenir. Vinil miktarı arttıkça duvar kâğıdının dayanıklılığı artar. Bu sayede duvar kâğıtlarınızı silebilirsiniz. Ancak vinil miktarının çok fazla olması da duvarların hava almasını engeller.

Satış danışmanından uygulama alanınıza uygun seçenekleri öğrendikten sonra ilk işiniz renk tonunu belirlemek olmalı. Evinizin ışık alma oranını, iç mekân aydınlatmalarınızı mutlaka satış danışmanına aktarınız. Çünkü evinizdeki ışık miktarı duvar kâğıdı uygulamasının sonucunu değiştirecektir. Eğer eviniz az ışık alıyorsa koyu renkli bir duvar kâğıdı uygulamasını tercih etmeyin çünkü bu durumda kâğıt üzerindeki desenleri görmeniz oldukça güç olacaktır.

Eğer odanız fazla ışık almıyorsa açık renkli duvar kâğıtlarını tercih etmelisiniz. Bu sayede duvarlarınız ışığı yansıtacak, odanız daha aydınlık bir hava kazanacaktır.

Eğer duvar kâğıdı uygulamasını küçük bir odaya yapıyorsanız açık renkli, düze zeminli yahut üzerinde geniş desenleri olan duvar kâğıtları tercih edebilirsiniz. Bu sayede odanız daha ferah bir görünüme kavuşacaktır.

Eğer odanız ışık alıyorsa şanslısınız çünkü hem açık hem de koyu renkli duvar kağıtlarını tercih edebilirsiniz.

Duvar kağıdınızı seçtikten sonra uygulama yapacağınız duvarların yüzölçümüne denk miktarda duvar kağıdı satın almalısınız. Aldığınız rulolardaki seri numaralarını da dikkatle inceleyin. Farklı serilerden gelen aynı desen rulolar alsanız dahi uygulama sırasında asimetrik görüntüler ortaya çıkabilir.

  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.