user
Cilt Sağlığı

Sıradaki içerik:

Cilt Sağlığı

e
sv

Erkeklerde Saç Dökülmesine Karşı Öneriler!

İnsanların ilk karşılaşma esnasında birbirlerinde en çok dikkat ettikleri bölgelerden olan saçlar, zaman farklı nedenlerden dolayı sağlıklarını yitirebilir. Saç dökülmesi hem erkeklerde hem de kadınlarda görülen bir durum. Ancak erkeklerde görülme sıklığı, kadınlara göre çok daha yüksek. Genellikle genetik ve çevresel etkenlere bağlı olarak yaşanan saç dökülmesiyle mücadele edebilmek için başvurulabilecek pek çok yöntem mevcut.

 

Beslenmenize Dikkat Edin!

 

Doğru beslenme, saç dökülmesi ile mücadele edebilmek adına atılabilecek en önemli adımlardan biri. Son yüzyılda sağlıksız besinlerin giderek daha yaygın hale gelmesinin sonuçlarından biri olan saç dökülmesi, sağlıklı ve düzenli beslenme ile büyük oranda engellenebilir. Aşağıdaki besinleri yemek listelerine dahil etmek, saç sağlığını büyük ölçüde destekler:

  • Somon: Omega 3 bakımından en zengin balıklardan biri olan somon, zihinsel fonksiyonları güçlendirdiği kadar, saç kökleri üzerinde de güçlü bir etkiye sahip. Saç derisini besleyen ve saç köklerinin güçlenmesine yardımcı olan somon, aynı zamanda D ve B12 vitaminleriyle de saçların incelerek kırılmasını engeller.
  • Yumurta: Doğal bir protein deposu olan yumurta, içerdiği çinko, selenyum, demir ve kükürt sayesinde saç sağlığına büyük katkı sağlar. Özellikle saç köklerine kan taşıyan hücrelerin gelişiminde rol oynayan demir, saçları korur ve güçlendirir.
  • Yoğurt: Sağlıklı ve dökülmeyen saçlara sahip olmak için, yoğurt da mutlaka tüketilmesi gereken besinler arasında yer alır. İçerisinde bulunan D ve B5 vitaminleri sayesinde dökülmeyi yavaşlatan yoğurt, yeni saç oluşumunu da hızlandırır.
  • Havuç: Daha çok göz sağlığı için tavsiye edilen havuç, bünyesinde bulunan A vitaminleri sayesinde saç dökülmesiyle mücadele eder. Ayrıca daha parlak saçlara sahip olmayı destekler.

 

Yıkama Rutininizi Doğru Belirleyin!

 

Saçların ne sıklıkla yıkandığı da saç dökülmesiyle mücadelede belirleyici olan etkenler arasında. Her ne kadar daha temiz olacağı düşünülerek saçlar her gün yıkansa da, esasında bu yanlıştır. Saçların haftada 2 veya 3 defa yıkanması yeterli olur. Çok yağlı saçlar için haftada 4 gün de yıkama yapılabilir. Ancak yıkamanın rutin hale getirilmesi gerekir. Bir gün yıkayıp, üç gün yıkamamak; sonra da iki gün arka arkaya yıkamak da saçlar açısından olumsuzluk yaratabilir.

 

Saça Dair’in Sizin İçin Önerdiği Dökülme Karşıtı Ürünler

 

Sağlıklı saçlara sahip olmak isteyenler için şampuanlardan kremlere, spreylerden koruyucu yağlara kadar geniş bir ürün yelpazesi sunan Saça Dair, saç dökülmesi için de çok sayıda alternatife sahip. Kerastase markası tarafından formüle edilen Genesis Homme ürünleri, saç dökülmesiyle mücadelede oldukça etkili. Bu seride yer alan Genesis Homme Bain de Masse Yoğunlaştırıcı Şampuan ve Genesis Homme Bain de Force Ouotidien Güçlendirici Şampuan ile daha sağlıklı ve dökülmeyen saçlara sahip olabilmek mümkün. Siz de bu ürünleri saç bakım rutininize ekleyerek, dökülmeyle etkin bir mücadele yürütebilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.