user
Ankara Dermapen

Sıradaki içerik:

Ankara Dermapen

e
sv

Evde Kolayca Hazırlayabileceğiniz 5 Tatlı Önerisi

Ansızın misafirleriniz geldiğinde ya da canınız tatlı istediğinde şipşak hazırlayabileceğiniz tatlı seçeneklerine ihtiyacınız olacak. Bu nedenle sizlere evde kolayca hazırlayabileceğiniz tatlı çeşitlerinden bazı örnekler vereceğiz.

  1. Hira Tatlısı

Hira tatlısını bu kadar cazip kılan unsur sadece muhteşem lezzeti değil! Aynı zamanda şerbetinin kaynatılmıyor olması da evde kolaylıkla bu tatlıyı hazırlamanızı sağlayacak. Lezzeti zaten dillere destan olduğundan hira tatlısını yapmamak için bir gerekçeniz kalmıyor. Hızla hazırlayabilir ve kolaylıkla sunuma hazır hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Mutlaka siz de deneyin ve konuklarınıza da ikram edin.

  1. Tencerede Sufle

Şipşak hazırlanan tatlı çeşitleri arasında tencerede sufle de bulunuyor. Adından da anlayabileceğiniz gibi bu tatlıyı tencerede pişiriyorsunuz ve ekstra fırın ısıtma, zaman ayarlama gibi uğraşlar içine girmenize gerek kalmıyor. Eğer siz de bu özel tatlı tarifini denemek isterseniz en doğru tencerede sufle tarifi için Yemek.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Bu sitede geleneksel tatlı çeşitlerinden pek kimsenin bilmediği tatlılara kadar yüzlerce tarif bulunuyor. Bol miktarda seçenek arasından dilediğinize yönelebilirsiniz.

  1. Kakaolu Kıyırpare

Kakao lezzetinden hoşlananlar için kakaolu kıyırpare harika bir seçenek olacaktır. Bu lezzeti hazırlamak için bol miktarda malzeme kullanmanız gerekmiyor. Az sayıda malzeme ile kısa bir süre içerisinde hazırlanıyor olması nedeniyle listemize girmeye hak kazandı. Size kalan sadece kolları sıvamak ve kakaolu kıyırpareyi hazırlamak için harekete geçmek kaldı.

  1. Karamelli Fincan Tatlısı

Adına aldanarak bu tatlıyı hazırlamak için uzun uğraşlar vermeniz gerektiğini düşünmeyin. Karamelli fincan tatlısı gayet kolay hazırlanan tatlı çeşitlerinden biridir. 5 çayı için yapabileceğiniz gibi günün herhangi bir zamanında canınız tatlı istediğinde de hemen hazırlayabilir ve afiyetle tüketebilirsiniz.

  1. Sultan Sarması

Hazırlama süresi 20 dakika ve pişme süresi de sadece 20 dakika olan sultan sarması, damakları şenlendiren en özel tatlı çeşitlerinden biridir. Hafif olması da cabası çünkü ağır tatlıları tüketemeyenler gönül rahatlığı ile tercihini bu özel tatlıdan yana kullanabilir. Eğer sultan tatlısının en özel tarifine hemen ulaşmak isterseniz Yemek.com adresine tıklayın.

  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.