user
Dudak Dolgusu

Sıradaki içerik:

Dudak Dolgusu

e
sv

Fokuslu Ultrason

Fokuslu ultrason, hedeflenen dokuları ısıtmak ve yok etmek için yüksek yoğunluklu odaklanmış ultrason kullanan, invazif olmayan, hedefe yönelik bir tedavidir. Odaklanmış ultrason tarafından üretilen ısı, yalnızca hedeflenen dokunun etkilenmesi için hassas bir şekilde kontrol edilebilir. Isı, tedavinin hemen alanındaki hücrelerin hücresel ölümüne neden olur. Hücreler daha sonra doğal olarak vücuda emilir veya bağışıklık sistemi tarafından parçalanır.

Fokuslu ultrason, yüksek yoğunluklu odaklı ultrason olarak da bilinir. Vücudun belirli bir hedef bölgesinde ısı oluşturmak için sonik enerjiyi kullanır. Isı, birçok farklı durumu tedavi etmek için kullanılabilen dokuyu yok eder. Bazı insanlar bu uygulamaya “iç lazer” de demektedir. Bu uygulamanın üst düzeyde bir performansı ortaya koyuyor olması; son zamanlarda sıklıkla tercih edilmesini de mümkün kılmaktadır.

Fokuslu Ultrason Ne Yapar?

Fokuslu ultrason, vücudun erişimin sınırlı olduğu veya yüksek dozda radyasyonun sağlıklı dokuya zarar verebileceği bölgelerde bulunan birçok farklı kanser türünü ve iyi huylu tümörü tedavi etmek için kullanılabilir. Odaklanmış ultrason tedavileri tek başına veya kemoterapi ve/veya radyasyon tedavisi gibi diğer tedavilerle kombinasyon halinde kullanılabilir.

Fokuslu ultrason tedavilerinin hedef bölge dışındaki sağlıklı doku üzerinde hiçbir yan etkisi yoktur. Ayrıca anestezi gerektirmez ve genellikle ayakta tedavi bazında yapılabilir. Bu da hastaların tedaviden sonra bir gece hastanede kalmaları gerekmediği anlamına gelir. Hastalar, bu işlemden sonra, normal rutinlerine mümkün olan en kısa sürede geri dönmek için yeterince iyi hissederek eve dönerler.

Fokuslu ultrason, vücuttaki dokuları ısıtmak için ultrason dalgalarını kullanan, invazif olmayan bir tıbbi tedavidir. Ultrason dalgaları cilt üzerindeki bir sonda aracılığıyla iletilir ve çok küçük bir alana odaklanır. Tüm bu bilgiler ışığında odaklanmış ultrason olarak da isimlendirilen bu işlem; hasta konforu açısından da ideal bir özelliğe sahip bir uygulama olarak karşımıza çıkmaktadır.

Fokuslu Ultrason Neden Önerilmektedir?

Fokuslu ultrason, tıpta, kanserli tümörler ve bacaklarda derin ven trombozunun neden olduğu kan pıhtıları gibi çeşitli durumları tedavi etmek için 20 yılı aşkın bir süredir kullanılmaktadır. Ayrıca rahim fibroidleri ve prostat kanseri için bir tedavi seçeneği olarak incelenmektedir. Bu etkili uygulama, çeşitli hastalık ve durumları tedavi etmek için kullanılabilen tıbbi bir teknolojidir.

 

  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.