user
Liposuction

Sıradaki içerik:

Liposuction

e
sv

Meme Büyütme

Meme büyütme, meme büyüklüğünden memnun olmayan kadınlara uygulanabilen cerrahi bir işlemdir. Bu ameliyatın amacı memelerin boyutunu veya dolgunluğunu artırmaktır. Meme büyütme, meme dokusunun arkasına silikon implantlar yerleştirilerek memelerin hacmini arttırmaya yönelik bir operasyondur. İmplantlar, tuzlu su ve steril sudan oluşan tuzlu su çözeltisi ile doldurulur. Bir kadının göğüsleri ergenliğe eriştikçe değişmeye başlar ve yaşamı boyunca değişmeye devam eder. Hamilelik, kilo verme/alma veya yaşlanma gibi faktörlere bağlı olarak göğüsler küçülebilir veya büyüyebilir.

Meme Büyütme Ne İşe Yarar?

Meme büyütme, meme dokusunun arkasına salin dolgulu implantlar enjekte edilerek bir veya her iki memenin boyutunu ve dolgunluğunu artırır. Bu işlem, kadınların bedenleri ve öz imajları hakkında daha emin hissetmelerine yardımcı olur. Çocuk sahibi olan kadınlar, hamilelik ve emzirme sonrası göğüslerinin küçülmesi nedeniyle genellikle genç görünümlerini kaybederler; meme büyütme, bir kez daha arzu eden bu kadınlar için daha dolgun bir göğüs çizgisinin geri kazanılmasına yardımcı olabilir.

Meme Büyütme Neden Önerilir?

Meme büyüklüğünden memnun olmayan kadınlar, görünümlerini ve özgüvenlerini geliştirmek için bu estetik işlemi yaptırmayı düşünebilirler. Göğüs büyütme, göğüs implantlarının göğüs kasının altına ve göğüsteki pektoralis majör kasının üzerine yerleştirilmesini içeren cerrahi bir işlemdir. İmplantlar, memenin boyutunu ve şeklini geliştirmek için salin veya silikon jel ile doldurulabilmeleri için meme ucunun etrafında veya altında yapılan bir kesiden yerleştirilir.

Göğüs büyütme işlemi, bir kadının göğüs ölçüsünü, bireysel ihtiyaç ve isteklerine bağlı olarak bir veya iki fincan boyutunda artırabilir. Önemli ölçüde kilo vermiş kadınlar, vücutlarının doğal orantılarını geri kazanmak için meme büyütme ameliyatından da yararlanabilirler. Göğüs büyütme, hamilelik ve/veya emzirme sonrası daha orantılı görünen göğüslere ulaşmanıza yardımcı olabileceği için günümüzde yapılan en popüler kozmetik cerrahi işlemlerden biri haline gelmiştir.

Meme Büyütme İşlemi Hangi Özelliklere Sahiptir?

Meme büyütme, göğüsleri istediğinden daha küçük olan veya göğüslerinin vücut ölçüleri ve şekli ile daha orantılı görünmesini isteyen kadınlara uygulanabilen cerrahi bir işlemdir. Ayrıca çocukluk veya ergenlik döneminde meme büyümesini etkileyen gelişimsel bozukluklar veya diğer sorunlardan kaynaklanan iki meme arasındaki asimetriyi düzeltebilir.

  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.