user
Herkesin Sevdiği Lezzet Köfte ile Yapabileceğiniz Değişik Lezzetler

Sıradaki içerik:

Herkesin Sevdiği Lezzet Köfte ile Yapabileceğiniz Değişik Lezzetler

e
sv

Mis kokulu ve gerçek baharatlar: Güzel Ada Gıda Baharatları

Güzel Gıda, sağlıklı yaşam için hareket etmekle birlikte doğru beslenmenin de önemini fark etmiş, bu düsturu kendi hayatında da uygulamış ve bu doğrultuda glutensiz, vegan, organik gıda ürünleri sunarak markalaşmış yerli bir aile firması.

Glutensiz un çeşitlerinden, vegan ürünlere, ham çikolata ve kakao ürünlerinden yulaf ezmesine, sağlıklı atıştırmalardan organik baharatlara kadar özenle seçilmiş pek çok ürünü bünyesinde barındırıyor Güzel Gıda.

Ürün gamının %88’i, yurt içi ve yurt dışında geçerli Organik Tarım sertifikalarına sahip olan Glutensiz, Vegan/Vejetaryen diyete uygun, Helal ve Kosher ürünleriyle Güzel Ada Gıda; baharat çeşitleriyle de göz dolduruyor.

Ekiminden hasadına hiçbir sentetik, ilaç, zehir, atık, sentetik gübre, sentetik koruyucu teması olmayan tertemiz ağaçlardan toplanan ürünler; buharlı sterilizasyondan geçiriliyor ve kavanozlanarak sofralarımıza ulaşıyor.

Çeşitlerine göre ısıl işlem görmemiş, yakılmadan hazırlanmış, ışınlanmamış, katkısız, gluten bulaşması olmayan organik sertifikalı baharatlarıyla Güzel Ada Gıda; sofralarda güvenle tüketebileceğimiz ürün yelpazesine sahip.

Güzel Ada Gıda Baharat Çeşitleri

Organik, vegan, sağlıklı ve glutensiz beslenme ürünlerine kendini adayan Güzel Gıda’nın baharat çeşitlerinde yok yok…

 • Tamamen beyaz soğandan yapılmış, 60 gram suyu uçurulmuş, kurutulmuş ve kavrulmadan yakılmadan toz haline getirilmiş, küflenmeyen – filizlenmeyen organik soğan tozu,
 • Halihazırda alışık olduğumuz ve etrafta sıkça görülen kalın kabuklu ürünlerden farklı olarak sarmal ve çok uzun olan, ilaveten kumarin değeri 10.000 de 3 seviyesindeki – ki bu çok düşük bir seviye – organik seylon çubuk tarçın,
 • Acaba bugüne kadar kullandıklarım neymiş dedirteceği konusunda iddialı, katkısız, saf, bu sebeple azıcık kullanımıyla dahi yemeklere müthiş aroma katabilen organik toz zencefil,
 • Popülerliği tüm dünyada giderek artan mucizevi meyve Hindistan cevizinden elde edilen, meyvenin yenilebilir etinin içindeki enzimleri, mineralleri, vitaminleri yok etmeden işleyerek elde edilmiş organik Hindistan cevizi rendesi,
 • Genel geçer tatlar yerine iddialı lezzetlerin peşinde olan ve acıyla arası iyi olanlar için muhteşem aromasyla organik acı biber chili tozu,
 • Bitkisi olgunlaştıktan sonra toplanıp kurutulan tohumlarından ya da bu tohumların öğütülmesinden elde edilen, keskin ve biraz sert tada sahip müthiş aromalı organik kimyon tozu,
 • Yemeklere lezzet katan soslarımı evimde kendim yaparım diyenlere mayonez, hardal ve benzeri soslar için birebir organik sarı hardal tozu,
 • Böcek ve otlara karşı kimyasal ilaçlara maruz kalan ağaçlardan elde edilen ve soframıza kadar gelen biberler yerine kalibresi yüksek ve organik tane beyaz biber,
 • Mutfaklarımızın vazgeçilmezi, yemeklerimizin rengi, tadı tuzu, biraz da acısı organik pul biber,
 • Kumarin değeri 10.000’de 3 kadar düşük olan, her yerde karşımıza çıkan ucuz benzerlerinden farklı olarak Sri Lanka Ürünü ve tarım sertifikalı organik seylon toz tarçın,
 • Mutfaklarda kullanımı oldukça pratik olan, yemeklere tat ve renk katan, el değmeden hazırlanan yüksek kalibre organik toz karabiber,
 • Çorbaların, yemeklerin vazgeçilmezi, pek çok yemeğe hem tatlılık hem renk katan organik toz tatlı biber,
 • Yoğun, kremamsı tadıyla, ışınlanmamış, radyasyon görmemiş, yumuşacık haliyle, müthiş kokusu ve tadıyla sertifikalı organik toz zerdeçal,

Güzel Ada Gıda’nın mis kokulu güzel baharatları arasında yer alıyor.

Güzel Gıda’nın doğal hasat ürünleri, çoğunlukla yerli üreticilerden elde ediliyor.

Ülkemizde üretimi olan bir ürünse asla yurt dışından tedarik edilmiyor.

Bu baharatlar da tüm Güzel Ada Gıda ürünleri gibi glutensiz, vegan ve organik.

Helal, kosher ve organik sertifikalı tüm baharatla; gönül rahatlığıyla tüketilebilecek, mis gibi ürünler.

Güzel Ada Gıda’nın tüm baharat çeşitlerini buradan satın alabilir, online sipariş verebilirsiniz.

Hangi Baharatı Nerelerde Kullanabilirim? Baharatların Kullanım Alanları

Yemeklere, içeceklere tat veren baharatlar öyle çeşitli ki, kullanım yerleri de bir o kadar farklılaşabiliyor. Çoğu baharatın yemeklerdeki yeri bellidir ve artık alışkanlık haline gelir onları kullanmak ama sayacaklarım arasında belki daha önce denemedikleriniz de vardır.

Çubuk Tarçın Nerelerde Kullanılır – Kullanım Alanları Nelerdir?

Güzel Gıda Organik Seylon Çubuk Tarçın’ı çayınızın içine bütün olarak koyabilirsiniz. Ev yapımı mis gibi bir çorbanın içine bir tarçın çubuğu atarak tarçının faydalarından maksimum şekilde yararlanabilmeniz de mümkün. Çubuğu içme suyunuzun içine koyarak suyunuzu tatlandırmanız ve tarçının faydalarından bu şekilde yararlanmanızı da öneririm. 1 adet çubuk tarçını, ortalama 3-4 kez kullanabilirsiniz.

Toz Zencefil Nerelerde Kullanılır – Kullanım Alanları Nelerdir?

Güzel Ada Gıda Organik Toz Zencefil’i salatalarınızda ve her türlü yemeğinizde lezzetlendirici baharat olarak kullanabilirsiniz. Bitki çayı karışımınıza ekleyebilirsiniz. Ekmek yapımında kullanabilirsiniz. Özellikle kurabiyelerde kullanmanızı tavsiye ederim. Zencefilli kurabiye ise benim favorim, özellikle kış aylarında çok iyi gidiyor, mis kokusuyla mutfağı şenlendiriyor.

Hindistan Cevizi Rendesi Nerelerde Kullanılır – Kullanım Alanları Nelerdir?

Güzel Ada Gıda Organik Hindistan Cevizi Rendesi’ni hint yemeklerine düşkünseniz, o birbirinden ilginç sos çeşitlerinde kullanabilirsiniz, bunun yanı sıra organik Hindistan cevizi rendesi, pişirilen tatlılarda da kullanılabiliyor. Rendelenmiş Hindistan cevizini tavada kızartarak da güzel bir atıştırmalık elde edersiniz. Yaptığınız her çeşit tatlıyı organik Hindistan cevizi rendeniz ile süsleyebilirsiniz.

Acı Kırmızı Biber Tozu Nerelerde Kullanılır – Kullanım Alanları Nelerdir?

Güzel Gıda Organik Acı Chili Kırmızı Biber Tozu, sıcak yöre yemeklerinin çoğunda yer alır. Çorbalarda, sebzelerde kullanabilirsiniz. Yağda kızartıp yoğurda dökerek sos yapılması da çok lezzetli bir sonuç doğuruyor.

Kimyon Nerelerde Kullanılır – Kullanım Alanları Nelerdir?

Güzel Gıda Organik Kimyon’un köri gibi birçok baharat karışımında kullanıldığını biliyor muydunuz? Çorbalarda, köfte türlerinde, et yemeklerinde, sebzelerde, kahvaltılıklarda, örneğin yumurta üstüne serpildiğinde lezzete lezzet katıyor doğrusu.

Hardal Tozu Nerelerde Kullanılır – Kullanım Alanları Nelerdir?

Güzel Gıda Organik Sarı Hardal Tozu, tohumları baharat olarak kullanılan sarı çiçekli otsu bir bitkinin toz hali aslında ve zeytinyağı – limon suyu ikilisiyle karıştırılarak hardal sosu elde ediliyor. Ev yapımı saf hardallar için birebir bu toz.

Toz Zerdeçal Nerelerde Kullanılır – Kullanım Alanları Nelerdir?

Güzel Ada Gıda Organik Toz Zerdeçal, baharat olarak çorbalarda, söğüş yemeklerde, balık yemeklerinde, sebze yemeklerinde, pilav türlerinde ve tatlılarda kullanılır.

Beyaz Biber Nerelerde Kullanılır – Kullanım Alanları Nelerdir?

Güzel Gıda Organik Tane Beyaz Biber, sos baharatı olarak kullanılabilir, sebzelerde, çorbalarda, soslu yemeklerde, zeytinyağlı dolmalarda, şarküteri ürünlerinde kullanılabilir. İster öğütün, ister tane olarak tüketin.

Tane Karabiber Nerelerde Kullanılır – Kullanım Alanları Nelerdir?

Güzel Gıda Organik Tane Karabiber’in kullanım sıklığı kış mevsiminde artıyor; çorbalarda, salçalı soğanlı sebze yemeklerinde, pilavlarda, hatta bitki çaylarının içinde bile tane karabiber’e yer var..

Kırmızı Pul Biber Nerelerde Kullanılır – Kullanım Alanları Nelerdir?

Güzel Gıda Organik Kırmızı Pul Biber, çorbalara, salatalara, mezelere, güveç yemeklerine, soslara, dolma içlerine çok yakışıyor.

Toz Tarçın Nerelerde Kullanılır – Kullanım Alanları Nelerdir?

Güzel Gıda Organik Seylon Toz Tarçın, genellikle sütlü tatlılarda, bisküvilerde, keklerde, pastalarda, salep ve boza gibi içeceklerde kullanılır.

Soğan Tozu Nerelerde Kullanılır – Kullanım Alanları Nelerdir?

Güzel Gıda Organik Soğan Tozu; mantı, çorbalar, soslar, sebzeli yemekler gibi pek çok yemekte kullanabiliriz. Soğan tadı ve aroması katmak istediğiniz her yerde pratik bir baharat olarak toz soğan elinizin altında.

Karabiber Nerelerde Kullanılır – Kullanım Alanları Nelerdir?

Güzel Gıda Organik Toz Kara Biber, çorbalara, pilavlara, etli sebzeli ve sulu yemeklere güzel lezzet verir. Bitki çaylarına eklenebilir.

Tatlı Kırmızı Toz Biber Nerelerde Kullanılır – Kullanım Alanları Nelerdir?

Güzel Gıda Organik Toz Kırmızı Tatlı Biber’in salatalarda, mantı sosunda, yumurtalı kahvaltılıklarda, çorbalarda, etli yemeklerde, zeytinyağlı yemeklerde, makarna, pizza soslarında, kısacası tat ve renk vermek istediğiniz pek çok yemekte yeri var.

Baharatların Sağlığa Faydaları Neler?

Bu baharatların her birinin insan sağlığına birbirinden farklı faydaları var, yapılan çalışmalar baharatların pek çok sağlık sorununu önleyebileceğini gösteriyor. Doğa gerçekten mucizevi. Bunları bilinçli kullanmak da önemli; hem yararlı hem lezzetli baharatları doğru kullanım şekilleriyle tükettiğimizde çok daha fazla faydalanabiliriz kendilerinden.

Seylon Tarçının Faydaları

Seylon Tarçın’ın ortaçağdan itibaren öksürük, boğaz ağrısı gibi rahatsızlıkların tedavisinde kullanıldığı belirtiliyor. Günümüzde de hastalıklardan korunmada etkili olduğu, bilimsel olarak kanıtlanmış değerli bir baharat. Tarçının antioksidan içeriğinin de çok yüksek olduğu bilinenler arasında. Böylelikle yaşlanmayı geciktirici, enfeksiyon hastalıklarına karşı koruyucu, bağışıklık sistemini destekleyici özelliklere sahip olduğu varsayılıyor. Yapılan araştırmalara göre tarçının düzenli ve yeterli kullanımının kan şekerini ve kolestrolü dengelediği, hafızayı güçlü tutmaya destek olduğu, açlık ve tatlı krizlerinde destekçi olduğu, üstelik sindirim sistemini de düzenlediği biliniyor.

Zencefilin Faydaları

Organik Toz Zencefil, lif, protein, karbonhidrat açısından zengin olduğu bilinen bir baharat. İçerisinde sodyum, magnezyum, fosfor, çinko, ne ararsanız var. Mide bulantısını hafifletici, migreni azaltıcı, sindirimi kolaylaştırıcı etkisi olduğu söyleniyor. Kas ağrısını giderici özelliği ve araştırmalara göre kalbi de sağlıklı tutuyor olması, bilinen faydaları arasında.

Hindistan Cevizi Rendesinin Faydaları

Organik Hindistan Cevizi Rendesi de mucizevi bir meyvenin rendelenmiş hali aslında. Hindistan cevizinin, kalsiyum, faydalı doymamış yağlar, karbonhidratlar, lif, demir, magnezyum, selenyum, çinko açısından çok zengin olduğu biliniyor. Bunun dışında sodyum, protein, potasyum, tiamin, C, E, K vitaminleri de içeriyor. Düzenli tüketiminde sindirim sistemini düzenlediği, mide bulantısını geçirdiği, bağışıklık sistemini desteklediği, bakterilere karşı direnç oluşturduğu, idrar akışını iyileştirdiği, saçı ve cildi beslediği belirtiliyor.

Kırmızı Acı Biber Tozunun Faydaları

Organik Acı Chili Kırmızı Biber Tozu, kolay tüketilebilen bir gıda değil, her ağız tadı bu denli acıya alışık olmayabilir ancak acı chili kırmızı biber; çok bilinmese de aslında portakaldan bile daha fazla miktarda C vitamini içeriyor. Ayrıca mideyi kuvvetlendirici, hazmı kolaylaştırıcı, idrar söktürücü, iştah açıcı özellikleri olduğunu da bu baharatı sık kullananlardan duyuyoruz. Vücudun bulaşıcı hastalıklara karşı olan direncini artırıcı özelliği olduğu söylenen chili kırmızı biber, içerdiği beta karoten ile bağışıklık sistemimizi de güçlü tutuyormuş.

Kimyonun Faydaları

Organik Kimyon ise yüksek oranda kalsiyum, potasyum, magnezyum içeriyor. A, B12, B6, C ve D vitaminleri açısından da çok zengin bir baharat. Protein ve karbonhidrat açısından zengin, aynı zamanda lifli bir besin. Organik kimyonun tam bir demir deposu olduğu da belirtilenler arasında.

Hardal Tozunun Faydaları

Gelelim Organik Sarı Hardal Tozu’na. Bununla üretilmiş sağlıklı bir hardalın hazmı kolaylaştıracağı, sindirimi rahatlatacağı, öksürüğe, bronşite, zatürreye iyi geleceği belirtiliyor. Ağrı kesici özelliği olduğu da söyleniyor. Burun tıkanıklığına ve diş ağrısına da çok iyi geldiği, cildi canlandırdığı bilinen faydaları arasında.

Mucize baharatların hepsi Güzel Ada Gıda’da yerini almış durumda.

Zerdeçalın Faydaları

Organik Toz Zerdeçalın lifli yapısının sindirim sistemini iyileştirdiği bilinen özellikleri arasında. Şişkinlik ve gaz sorunu yaşayanlar, kabızlık sıkıntısı çekenler için doğal bir tedavi yöntemi olduğu da belirtiliyor. Zerdeçal çayının hormonal dengeye olumlu etkilerinin olduğu da biliniyor. Zerdaçalın aynı zamanda seratonin hormonu salgılatıyor olması ve insanı mutlu etmesi, bilinen özelliklerinden.

Beyaz Biberin Faydaları

Organik Tane Beyaz Biber de alışık olduğumuz karabiber gibi oldukça sağlıklı bir baharat olarak anılıyor. Düzenli tüketildiğinde afrodizyak özelliği olduğu biliniyor. Sindirimi kolaylaştırıcı, uyarıcı, kan dolaşımını hızlandırıcı özellikler gösterdiği; nezle ve grip durumlarında da çok faydalı olduğu belirtilen bir baharat.

Pul Biberin Faydaları

Organik Pul Biber, A, C, K, E, B6 ve P vitaminleri bakımından çok zengin. Pul biberin bağırsak kurdu ve parazitlerini giderici özelliği olduğu belirtiliyor. Hazımsızlığı gidermede de yardımcı olduğu söyleniyor. İltihap sökücü olması ve kansızlığa iyi geliyor olması da bilinen özellikleri arasında.

Soğan Tozunun Faydaları

Organik soğanın kurutulması ve soğanın suyunun buharlaşması sonucu ürünün özü kalıyor ve saf kuru soğan içerisindeki besin değerleri, etken maddeler, vitaminler, Organik Soğan Tozu’nda, soğanın taze haline göre çok daha yüksek olduğu belirtiliyor. Bunun yanı sıra organik taze soğanın tüm faydalarından soğan tozu sayesinde de yararlanabiliyoruz. Bağışıklık sistemini güçlendirdiği, sindirim sistemini desteklediği, kemikleri güçlendirdiği, yağsız kolestrolsüz antioksidan kaynağıolduğu belirtilen soğan mucizesinden toz şeklinde de faydalanabiliyor olmak harika değil mi?

Karabiberin Faydaları

Organik Tane Karabiberin sindirim sistemini düzenlediği ve ayrıca doğal bir ağrı kesici olduğu belirtiliyor. Cilde sayısız faydaları olduğunu da biliyoruz. Soğuk algınlığı, solunum sorunları için de birebir olduğu yaygın görüşler arasında. Öksürüğü kesmeye yardımcı olarak bilinen karabiber, aynı zamanda antibakteriyel bir baharat. Yağ hücreleriyle mücadele ettiği de bilinen faydaları arasında.

Organik Toz Karabiberin de doğal bir ağrı kesici olduğu, cilde sayısız faydaları olduğu söylenen bir baharat. Soğuk algınlığı, solunum sorunları için de birebir olduğu belirtiliyor. Sindirim sistemini düzenleyici, öksürüğü kesici özellikleri; bu kıymetli baharatı sık tüketenlerin net olarak söylediği etkileri arasında gösteriliyor.

Organik Toz Tatlı Biber ise vitaminler bakımından çok zengin. Toz tatlı biberin de diğer baharatlar gibi sindirim sistemini düzenlediği, iltihap sökücü olduğu ve kansızlığa iyi geldiği biliniyor.

Güzel Ada Gıda Güzel Bahar Baharat Seti

Güzel Ada Gıda’nın ekonomik Güzel Gıda setinde 20 gr Organik Seylon Çubuk Tarçın, 30 gr Organik Toz Zencefil, 35 gr Organik Hindistan Cevizi Rendesi, 40 gr Organik Seylon Toz Tarçın, 45 gr Organik Toz Zerdeçal, 50 gr Organik Tane Karabiber, 50 gr Organik Tane Beyaz Biber, 45 gr Organik Chili Biberi, 45 gr Organik Kimyon ve 45 gr Organik Sarı Hardal Tozu bulunuyor.

Her zaman elimizin altında olmasını isteyeceğimiz mis gibi baharatlara bu avantajlı paketle ulaşmak mümkün.

Güzel Gıda online sipariş için web sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Güzel Gıda’nın Glutensiz, Vegan/Vejetaryen diyete uygun, Helal, Kosher, Organik Sertifikalı ürünlerinin sertifikalarına buradan ulaşabilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.