user
Badem Göz Estetiği

Sıradaki içerik:

Badem Göz Estetiği

e
sv

Sivilce İzlerinden Kurtulma Yolları

Sivilce genellikle ergenlik döneminde çıkan ancak strese bağlı belli yaşlarda da hayatı kâbusa çeviren cilt sorunlarıdır. Sivilce sıkıldığında belli bir süre ciltten uzaklaşır. Ancak ne yazık ki sıkılan yerde izi kalır. Bu da savaşılması gereken farklı bir cilt sorununu ortaya çıkarır. Çünkü cilde uygulanan herhangi bir sıkma ya da zorlama işlemi uzun yıllar kalıcı izlere neden olabiliyor. Ancak sivilce izlerine de artık çözüm var. Üstelik bu çözümlerin hemen hepsi de sürekli elimizin altında olan doğal ürünlerden geliyor. Doğal ürünlerin iyileştirici gücü bizlere özlediğimiz, pürüzsüz cildi geri veriyor. İşte sivilce izlerinden kurtulmanın yılları ve taktikleri.
1- Elma Sirkesi

Elma sirkesini nerelerde kullanmıyoruz ki. Salatalarda, turşularda, temizlikte. Elma sirkesinde bir cildin yenilenirken ihtiyaç duyduğu A, C, E, P, B2 vitaminleri bulunuyor. Üstelik maliyeti de oldukça düşük. Elma sirkesini kullanmadan önce yüzünüzü yıkamalı ve ardından 1 fincan elma sirkesini pamuk yardımı ile yüzünüze uygulamalısınız. Yarım saat sonra durulayabilirsiniz. Bu vitaminler birkaç kullanımdan sonra cildi yenilemeye yardımcı olacaktır. Ayrıca cilde parlaklık da getirecektir. Haftada birkaç kez bu işlemi tekrarlayabilirsiniz.
2- Organik Bal

Organik balın da cilt üzerindeki etkileri tartışılmaz. Ama önemli olan katkısız, organik bal bulabilmek. Genellikle marketlerde satılan balların yapma bal olduğunu unutmayın. Organik bal için çiftlikler ile doğrudan iletişime geçebilir ya da internetten destek alabilirsiniz. Balı bulduktan sonra cildinize direkt uygulayabilir ve yarım saat kadar bekletebilirsiniz. Ardından ılık su ile durulayın. Haftada iki kez yapacağınız bal maskesinin faydasını kısa sürede göreceksiniz.
3- Sinir Otu

Eski zamanlarda da çeşitli cilt sorunları için kullanılan sinir otunun, çıkmakta olan yeni sivilceler ve akneler üzerindeki etkisi de büyük. Aktarlardan alabileceğiniz bu otu havanda dövmeniz ve suyunu çıkarmanız gerekiyor. Ardından bu suyu pamuk yardımı ile yüzünüze yedirin. 20 dakika sonra bol suyla durulayın. Birkaç haftaya ışıl ışıl bir cilde sahip olabilirsiniz.
4- Ceviz Yaprağı

Eğer bulabilirseniz yeşil ceviz yaprağının cilt üzerindeki faydasını görebilirsiniz. Bunun için birkaç tane ceviz yaprağını çay demler gibi demlemeniz gerekiyor. Ardından çıkan suyu yüzünüze uygulayın ve 20 dakika bekletin. Mucize çok yakında. Ceviz yaprağındaki anti oksidanlar cildinizdeki tıkalı gözenekleri açar ve nefes almasını sağlar. Bu sayede izler kısa sürede yok olur. Ceviz yaprağın da çok eski çağlarda bıçak ve yanık izlerini yok etmek için kullanılırdı.
5- Toz Şeker

Şeker hep zararlı olacak değil ya. Özellikle toz şeker yüze yapılacak peeling için en uygun malzemedir. Çünkü toz şekerin ciltteki ölü deriyi temizleme gibi bir işlevi bulunuyor. Tek yapmanız gereken 1 kaşık toz şeker ile 1 kaşık suyu karıştırmak ve yüzünüze uygulamak. Yarım saat sonra yıkayabilir ve pırıl pırıl cildinizle tanışabilirsiniz. Daha etkili bir sonuç için bunu banyodan sonra yapmanızda fayda var. Çünkü ılık suyla açılan gözenekler peelinge daha çabuk cevap verecektir.
6- Kahve Telvesi

Sivilceniz yokken bile cildinize uygulayabileceğiniz kahve telvesi, ölü deriye ve hücrelere meydan okuyor. İçine biraz limon ya da maden suyu karıştırabilir, gücünü pekiştirebilirsiniz. Hatta kahveyi içerken bile telvelerini yüzünüze sürebilirsiniz. Bu anne ve büyükannelerimizin sık sık uyguladığı bir güzellik yöntemidir. Eğer kuru bir cildiniz varsa telvelere biraz bal karıştırarak uygulayabilirsiniz. Ancak cildiniz yağlı ise limon ya da maden suyu karıştırmalısınız. Birkaç damla limon suyu ya da 1 çorba kaşığı maden suyu yeterli olacaktır.

  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.