user
Meme Büyütme

Sıradaki içerik:

Meme Büyütme

e
sv

Soğuk Lipoliz

Soğuk lipoliz, vücuttaki yağ hücrelerini yok etmek için kontrollü bir soğutma cihazı kullanan minimal invaziv bir işlemdir. Bu yeni nesil uygulama, eğitimli bir profesyonel tarafından bir ofis ortamında gerçekleştirilir ve bir ila iki saat arasında sürer. Soğuk lipoliz, çevre dokulara zarar vermeden yağ hücrelerini yok eder. Bu işlem, sorunlu bölgelerinizdeki yağ hücrelerini hedeflemek için kontrollü soğutma kullanarak ve ardından kontrollü bir enerji infüzyonu ile onları yok ederek çalışır. Bu, cilde veya çevre dokulara zarar vermeden kalıcı olarak yağ azalmasına neden olur.

Soğuk Lipoliz Neden Tercih Edilmektedir?

İnsanların diğer noninvaziv yağ azaltma yöntemlerine göre soğuk lipolizi seçmesinin ana nedeni, anestezi, ameliyat veya iyileşme için bekleme süresi gerektirmemesidir. Ayrıca yağ hücrelerini yok etmek için soğuk enerji yerine ısı enerjisi kullanan lazer tedavisi gibi diğer yöntemlerden farklı olarak soğuk lipoliz tedavilerinde enfeksiyon ve morarma riski yoktur.

Soğuk yağ imhası olarak da bilinen kriyolipoliz, istenmeyen yağ hücrelerini donduran ve yok eden invaziv olmayan bir işlemdir.  Bu işlemin son zamanlarda çok daha başarılı bir şekilde hayata geçiriliyor olması, soğuk lipozun son derece popüler olmasını da mümkün kılar.  Üstelik gününüz koşullarında soğuk lipozun bütçe dostu bir şekilde uygulanıyor olması, bu tarz uygulamaların sıklıkla tercih edilmesini mümkün kılar.

Soğuk Lipoliz İşlemi Nasıl Çalışır?

Soğuk lipoliz, yağ hücrelerini soğuk havalarda dondurarak çalışır. Bu da yağ hücrelerinin ölmesine veya vücudunuzdan atılmasına neden olur. Bu sürece apoptoz denir. Vücudunuz kriyolipolizden kaynaklanan hasarlı dokuyu onarmaya çalışırken, hasarlı olanları değiştirmek için yeni kolajen lifleri üretir ve tedavi edilen alanın üstündeki küçük kırışıklıkları azaltırken cilt tonunu iyileştirmeye yardımcı olabilir.

Soğuk lipozun kilo alımı veya hamilelikten kaynaklanan inatçı yağ birikintilerini hedeflemede etkili olduğu gösterilmiştir. Soğuk lipoliz, hastalara yağ birikintilerinde bir azalmadan daha fazlasını sunabilir; aynı zamanda dolaşımı da arttırır. Dolayısıyla yaşam kalitesinin arttırılması noktasında soğuk lipozun üst seviyede bir etkiye sahip olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz. Bundan dolayıdır ki son zamanlarda bu tarz teknikler sıklıkla karşımıza çıkmaktadır.

  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.