user
Yemek Odanız Özel Tasarım Olsun İster Misiniz?

Sıradaki içerik:

Yemek Odanız Özel Tasarım Olsun İster Misiniz?

e
sv

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hangi Hastalıkları Kapsamaz?

Bütün sigorta şirketlerinde aynı olan ve hazine müsteşarlığı tarafından belirlenen bazı tamamlayıcı sağlık sigortası şartları vardır. Bu durumlar genel şartlar kategorisi altında değerlendirilir. Genel şartlar, teminatın kapsamı, istisna edilen durumlar ve sigortalının yükümlülüklerinin dışında kaldığı zaman sigorta şirketleri devre dışı kalabilir. Özel şartlar ise sigorta şirketlere göre farklılık gösterebilir.

 

Tamamlayıcı sağlık sigortasının kapsamadığı hastalıklar şirketlere göre farklılık gösterse bile genel olarak güvence altına alınmayan benzer durumlar vardır. Sigortalının poliçe başlangıç ve tarihinden önce mevcut olan hastalıklarıyla ilgili harcamalar poliçe teminat kapsamı dışında tutulabilir. Ayakta tedavi hakkınız sona erdikten sonra veya teminat limitini aşan durumlarda ayakta tedavi masrafları poliçe dışında kalır.

 

Diş tedavileri ve ağız çene cerrahisine yönelik olan işlemler poliçelerde yer almaz. Fakat bazı sigorta şirketlerinde diş tasarruf paketi ürünleri bulunabilir. Bu ürünlerde diş muayenesi, röntgen, temizlik ve çekim işlemleri için belirli dişçilerde 1 defalık ücretsiz kullanım hakkı sunulabilir. Eğer diş tedavinizde o kurumda devam etmek isterseniz belirli oranlarda indirim imkanlarından da yararlanabilirsiniz. Böylelikle bütçenize uyumlu olabilecek şekilde hareket ederek sigortadan faydalanabilirsiniz.

 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları

 

Gözdeki miyopi gibi rahatsızlıklar aynı zamanda cerrahi ile alakalı işlemler teminat kapsamı dışında kalabilir. Lens solüsyonları, kontakt lens giderleri ve gözlük camı gibi giderler teminat dışı kalabilir. Ancak göz ile ilgili tamamlayıcı sağlık sigortasından alabileceğiniz güvenceler de mevcuttur. Bunlar şirketlere göre değişebilir.

 

Yurt dışında yapılabilecek tedaviler, ihtiyaç duyulabilecek ilaçlar poliçe teminat kapsamı dışındadır. Tamamlayıcı sağlık sigortasındaki en temel kural SGK’nın fark ücretlerini karşılamasıdır. Yurt dışındaki sağlık kurumlarında SGK geçerli olmayacağı için tamamlayıcı sağlık sigortanızın geçerliliği de olmayacaktır. Anlaşmasız olan ambulansların da kapsam dışında kaldığını unutmamalısınız.

 

Tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatları teminatlar ve ek teminatlara göre değişkenlik gösterebilir durumdadır. Bu noktada tamamlayıcı sağlık sigortası alabileceğiniz şirketleri detaylı bir şekilde araştırmanız bir hayli önemlidir. Tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatları için dilerseniz Generali’nin seçeneklerine de göz atabilirsiniz. Böylelikle ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek en özel ürünlere erişebilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.